Yasaklı Siteleri Açma 2017

Ülkemizde diğer ülkelere nazaran birçok site yasaklanmaktadır. Bunlara bazı cinsel içerikli siteler ve Casino siteleri dahildir. Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı tarafından bazı sitelere yasak koyulmakta ve Türkiye sınırları içerisinde erişim engellenmektedir. Fakat bu sitelere farklı yöntemlerle erişilmektedir. Bu yöntemlerden birisi de VPN olarak bilinen uygulamaları kullanmaktır.

VPN uygulamaları, bilgisayar IP’nizi değiştirmektedir. Bu site ülke içerisinde yasaklı olduğu için, bu uygulamalar sayesinde IP’niz yurt dışı IP’leri ile değiştirilmektedir. Bu sayede yurt dışından bağlantı kuruyor gibi gözükürsünüz ve yasaklı sitelere rahatlıkla giriş yapabilirsiniz.


Yasaklı sitelere girmek için diğer yöntemler

Engelli sitelere dns ile giriş yapabilmektedir. Dns de IP ile neredeyse aynı anlama gelmektedir. Dns adresinizi değiştirmek, sizi farklı bir yerden bağlanıyormuşsunuz gibi göstermektedir. Bu değişiklik sayesinde bir takım yasaklı sitelere girilebilmektedir. Yasaklı siteleri açma, kullanılan dns türüne göre değişiklik göstermektedir. Farklı dns ayarları denenerek, en işe yarayanı tercih edilebilir.

Dns bilgilerine internet üzerinden erişilebilmektedir. Kişiler, dns ayarlarının nasıl değiştirileceğini ve kullanılacak kodun ne olduğunu arama motorları sayesinde kolaylıkla öğrenebilmektedirler.