WordPress Yazı İçi Reklam Nasıl eklenir ?

Merhaba,

Eklentili veya eklentisiz WordPress’te yazı içine reklam eklemek oldukça kolaydır. Benim tavsiyem her zaman eklentisiz kullanmaktır, çünkü aşırı eklenti yoğunluğu bir süre sonra sunucuyu yormaktadır. Ayrıca çok eklenti kullanımında güvenlik ile ilgili de sorunlar oluşmakta ve sitelerinizin hacklenme veya şifrelerinin ele geçirilme riski artmaktadır.

Konuyu dağıtmadan nasıl yazı içi reklam ekleyebileceğinizi göstereyim. Öncelikle WordPress admin panelinden Görünüm -> Düzenle sekmesinden kod bölümüne girin. Daha sonra sağ taraftaki selectbox’tan single.php(Tekil Yazı) dosyasını bulun ve tıklayın. Karşınıza gelen kodlarda Ctrl + f kombinasyonunu kullanarak the_content kelimesini arayın. The content içeriğinizin çekildiği kısımdır. Eğer kodlarınızı bu kodun üzerine yapıştırırsanız yazı başında altına yapıştırırsanız yazı sonunda reklamlarınız görünür.


Gelelim reklam kodlarına :


<div style="float:right;padding:0px 5px 0px 0px;"> Adsense kodunuz buraya
</div>

Yukarıdaki şekilde html div tagı oluşturup Adsense kodunuz buraya yazan kısma kodu kopyaladığınızda sağa yaklaşık bir biçimde gelecektir. Eğer yazınızı sol tarafa yaslamak isterseniz :


<div style="float:left;padding:0px 5px 0px 0px;">; Adsense kodunuz buraya
</div>;

Gördüğünüz gibi çok adsense yazı içi reklam kodu eklemek çok basit bir işlem. Mümkün olduğunca eklentilerden kaçınmaya çalışın.