Whatsapp paralı olacak mı

Son günlerde Facebook’un Whatsapp’ı almasının ardından Whatsapp’ın ücretli olacağı ve mesaj başına para alacağı tarzında dedikodular çıkmaya başladı.

Bilindiği üzere Facebook 19 milyar dolar gibi bir parayla Whatsapp’ı satın almıştı. Bu harcamanın bedelini alabilmek için de bazı fırsatçılar ortaya çıkıp Whatsapp’ın artık ücretli olacağı dedikodularını yaydılar. Büyük ihtimalle şu tip bir mesaj ya size ya da çevrenizden birine : “Whatsapp cumartesi sabahı ücretli olacak. En az 10 kişiye bu mesajı gönderirsen logon mavi olacak ve ücretsiz kullanmaya devam edebilirsin. Whatsapp 0.01 euro / mesaj olacak” tarzında bir mesaj gelmiştir. Ancak böyle birşey şuan için söz konusu değil ve bu konuda herhangi bir açıklama kesinlikle yapılmadı.

WhatsApp paralı olacak” mesajları yeniden ortaya çıktı!


Mesajlarda bir de bu mesajı şu kadar kişiye gönderirseniz yeşil olan logo mavi olacak gibi bir yazı da var. Whatsapp’ın bu şekilde bir logo değişimi ve mesaj başına ücret alma gibi bir durum şirket gündeminde yok. Mesajların tek doğru tarafı kullanıcılardan yıllık tek bir sefer olmak üzere ücret alınacağı ki  bu zaten bir yıllık bedava üyelikten sonra alınan bir ücretti.Yani yeni birşey değil. Mesaj başına bir ücret alımıysa söz konusu değil.

Geçen sene de bu tarz mesajlar bir ara yaygınlaşmış ve Whatsapp kullanıcılarının canını sıkmıştı. O mesajda da yine logo ile ilgili kısım vardı. Bu mesajı şu kadar kişiye gönderirseniz logonuz mavi olacak ve uygulama ücretsiz kalmaya devam edecek tarzı bir mesaj geliyordu. Bu mesaj bir ara Twitter listesine bile girmişti. Siz siz olun sakın bu tarz mesajlara itibar etmeyin, bu tuzaklara düşmeyin.