whatcrypt nedir

Her ne kadar silsek de whatsapp konuşmalarımızın verileri sanal ortamda hala depolanmaktadır. Siz kaydetmeseniz de uygulama her gün belirli bir saatte düzenli olarak mesajları şifreleyip kaydeder. Mesajların yedekleri şifrelenmiş şekilde depolama alanında bulunmaktadır. Sildiğiniz bir mesajlaşma lazım mı oldu? 

Geçmiş konuşmalarınızı merak mı ediyorsunuz; ya da bu konuşmaları hatırlamak ve arşivlemek mi istiyorsunuz? Bu silinen mesajların şifresini çözüp yeniden açıp görüntülemek ve okumak mümkün. Whatcryp nedir sorusuna silinen whatsapp mesajlarını okuyabilmemizi sağlamakta olan bir çeşit program ya da araç diyebiliriz.


Bilgisayardan whatcrypt internet sitesi üzerinden silinen mesajları çözüp okuyabileceğiniz gibi android telefonunuza uygulama olarak da programı indirebilirsiniz. Telefon uygulaması için internetten apk dosyası olarak uygulama dosyasını indirip telefonunuzda açabilirsiniz. Size sadece whatsapp dosyasının içinde bulunan konuşmaların gmail accountu ve şifrelenen .crypt uzantılı whatsapp veri tabanı dosyaları lazım. Bunun yanında whatsapp viewier da özellikle bilgisayardan bu işlemi yapıyorsanız yardımcı uygulama olarak mesajları görüntüleyip okumak için olmazsa olmaz.

Whatsapp Mesajlarımı Whatcrypt İle Nasıl Açarım? 

Okumak istediğiniz konuşmalarının gmail accountunu bulun, www.whacrypt.com sitesine girin ve sol üst köşedeki account kısmına konuşmanın gmail accountunu yazın ve konuşmaların database dosyasını bulup accountun altındaki dosya seçmenizi istenen yere yükleyin. Daha sonra ‘decrypt database’ seçeneğine tıklayın. Whatsapp viewier’ı açıp elde ettiğiniz ‘html’ uzantılı dosyayı açıp mesajlarınızı okuyabilirsiniz. Aynı zamanda bu site sayesinde, recrypt seçeceğiyle dosyalarınızı yeniden şifreleyip arşivleyebilirsiniz.