Warcraft: İki Dünyanın İlk Karşılaşması Konusu

Warcraft: İki Dünyanın İlk Karşılaması konusu, oyundan alıntı olan ve tamamı ile kurgu ve mitolojik bir film. Bu film büyük ihtimal 3’leme gibi olacak ve ilk seri olarak bu film bana göre bekleneni verdi. Özellikle karakterlerin özellikleri aynı oyunda ki gibi hem gelişim gösteriyor hem de önemli yer alıyor. Ama pet sahibi olmaları bana göre biraz daha işlenebilirdi. Tabi film süresini elde tutacak olursak, o sahnelerin atlanması normal. 

Orglarında kötü olamayacağını ve onlarında yaşama ihtiyacı olduğunu gösteren bir senaryoda var. Oyunu oynamışsanız, karakterlerde warrior insan ve orgların itemleri özenle burada da hazırlanmış ve geleneklere önem veren bir org kabileleri ve insan ırkının da buna saygı göstermesi filmde öne çıkmış. Tabi, diğer elf ırkını ikinci seri de daha baskın görebiliriz.

Büyücülerin özellikleri filmde güzel işlenmiş ve hoşuma gitti. Ama daha büyük bir savaş ikinci seride bizleri bekliyor. Çünkü ana karakterler birbirleri ile aşk yaşamaları ve sonrasında gücü ellerinde toplamaları önemli bir nokta ve ilerleyen dönemde savaşarak veya birlikte başka ortak savaşta yan yana farklı bir düşman ile savaşabilirler.


Warcraft- İki Dünyanın İlk Karşılaşması Konusu

Tabi bir spoiler vermek isterim. Org kabilesi başının, bebeği insanların eline geçiyor. İkinci film buradan da ilerleyecektir veya işlenebilir. Warcraft oyununu sevenler için, görmesi gereken bir film olarak tavsiye etmek isterim. Şimdiden gideceklere iyi seyirler dilerim.

Umarım, yazdıklarım sizlere film ile ilgili yeterli bilgi vermiştir. Detaylı bir bilgi vermek istemedim. Çünkü spoiler sevmem. Konu olarak oyundan çok tipik mitolojik krallıklar ile orgların dünyada yaşam alanı bulmaları için savaşmalarını ve insanlığında kendi dünyalarını savunmaları arasında geçiyor. Kısacası işlene tema ile oyun arasında büyük bir fark var.