Ucuz Oyun Konsolu 2018

Oyun Konsolları

Günümüzde çoğu kişinin zaman geçirmek ve eğlenmek amaçlı bulundurduğu oyun konsolları fiyatları düştükçe şüphesiz daha alınabilir hale gelmektedir. Daha düşük bütçeye sahip veya bir oyun konsoluna o kadar parayı vermeyi istemeyenler için hangi konsolları alabileceklerini tavsiye ediyoruz.

1. Eski Oyun Konsolları

Eğer oyun konsolu için düşük bir bütçeye sahipseniz, öncelikle yeni jenerasyon yerine eski jenerasyon oyun konsollarına yönelebilirsiniz. Örneğin PS3 oyun konsolu ile hala eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz, aynı şekilde XBOX 360 konsolu da eğlenceli ve hala kullanışlıdır. Fiyatları ortalama olarak 800 TL’dir. Daha da eski jenerasyon oyun konsollarını kullanmak isterseniz fiyatlar çok daha düşük olacaktır. Nintendo Wii gibi sanal gerçeklik eski jenerasyon oyun konsolunun ortalama fiyatı 300-400 TL’ye kadar inmektedir.

2. El Konsolları


Oyun denilince akla gelen ilk özelliklerden biri sınırlayıcı olmamasıdır. Bu da oyunun istenilen her yerde oynananabilir. Çoğu insan için çekici hale getiriyor. Örnek olarak PS Vita hala yeni güncellemeler ve yeni oyunlar çıkartılarak destek verilen ve eğlenceli vakitlerinizi elinizin altında istediğiniz şekilde harcayabileceğiniz keyifli bir ortam sunuyor. Ortalama fiyatı 600-800 TL arasındadır.
El konsolu olarak daha eski ve daha ucuz bir oyun konsolu istiyorsanız PSP (Playstation Portable) denilen eski bir jenerasyonu bulunmakta. Şu an destek verilmiyor olsa dahi güncel oyunlarıyla hala rahatlıkla keyifli vakit geçirebilirsiniz. Ortalama fiyatı 300-400 TL arasındadır.

3. 2. El Oyun Konsolu

Piyasada şu an ortalama yeni jenerasyon bir oyun konsolunun fiyatı 1500-2000 TL arasındadır. Bütçe olarak daha düşük olmasını isterseniz sizlere 2. el oyun konsolunu tavsiye edebiliriz. PS4 oyun konsolunu ele aldığımızda şu anki piyasa fiyatı ortalama 1500 TL iken 2. el mağazalarda veya hatta 2. el satış yapılan uygulamalarda ortalama 800 TL fiyatlarına kadar düştüğünü belirtebiliriz.