Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme

Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme , kredi notu yükseltme…

Bankaların, müşterilerine kredi veya kredi kartı verirken öncelikli olarak değerlendirmeye aldıkları konu ise kredi notudur. Kredi notunuz, sizlerin geçmiş dönemlerde yaşamış olduğunuz ödeme düzenini göstermektedir.  

Kredi notu nasıl düşer? 

Kredi notu, almış olduğunuz kredilerinizi vadesinde ödememeniz veya kullanmış olduğunuz kredi kartlarınızın borçlarını ödememeniz halinde düşmektedir. KKB tarafından kayıt altına alınan ödemeleriniz neticesinde ortaya çıkan kredi notunuz, ödemelerde yaşadığınız her aksaklıkta düşmektedir. Kredi notunuz, geçmiş dönemlerde de yaşamış olduğunuz sıkıntılarınızdan dolayı da düşmektedir. Kredi notunuzun düşük olması da ilerleyen zamanlar da bankalardan talep ettiğiniz kredi veya kredi kartlarınızda karşınıza çıkacaktır.  

sigortasız kişiye kredi veren bankalar

Kredi notu nasıl yükselir?


Kredi notunuzun düşük olmasından sonra notunuzu yüksek seviyelere çekmeniz için çeşitli çalışmalar yapabilirsiniz. Var olan kredi borcunuz veya kredi kartı borcunuz var ise kesinlikle kapatmalısınız. Çalışmayı tercih ettiğiniz bankadan bir hesap açarak bütün işlemlerinizi bu bankadaki hesabınızdan yapmalısınız. Günlük hayatınızdaki gıda, giyim, sağlık gibi alışverişlerinizi bu hesap üzerinden yapmalısınız. Böylelikle banka nezdinde ödemelerini düzgün yapan bir müşteri konumuna gelebilirsiniz. Bu işlemleri sürekli olarak yaptığınız takdirde kredi notunuzda zaman içerisinde yükselecektir. Belirli bir seviyeye yükseldikten sonra küçük limitli bir kredi kartı alabilir veya küçük bir kredi çekebilirsiniz. Almış olduğunuz kredi kartınızı aktif olarak kullanarak ve ödemelerini gecikmeden yaparak kredi notunuzu daha yüksek seviyelere çekebilirsiniz. Almış olduğunuz kredinizi de vadesinde ödeyerek kredi notunuzu yükseltebilirsiniz.  

Kredi notu nasıl öğrenilir? 

Kendinize özel olan kredi notunuzu KKB tarafından öğrenebilirsiniz. Ayrıca bankaların internet bankacılığı sistemi ile risk raporunuzu çekebilirsiniz. Ücretsiz olarak kredi notunuzu öğrenebileceğiniz siteler hakkında da internet üzerinden araştırma yapabilirsiniz. Kredi notunuzu bilerek hareket etmeniz almak istediğiniz kredileriniz de veya kredi kartı talepleriniz de sizlere yardımcı olacaktır.