Ücretsiz Çet Odaları

İnsanların (genelde erkeklerin) yalnızlık temelli bütün ihtiyaçlarını giderebilmek için aracı olan sitelerdir. Genelde para ücretsiz gibi görünüp mesaj atma, istek yollama gibi konularda sizden para talep ederler. Ücretsiz Çet Odaları ilk çıktığı zamanlarda tamamen ücretsiz sitelerin çoğunluğu vardı. Zaman geçtikçe bu işi ticarete dökmeye başladılar. Önce ücretsiz diye ümitlendirip daha sonrasında, mesaj atma gibi işlevler için para talep etmeler başlar. Çoğunluğunun amacı saf, dürtüleri peşinde koşan erkekleri kandırıp paralarını almak. 

Genelde sahte profil açıp güzel, alımlı, göze hitap eden ve dekolteli profil resimleri koyup erkeklerin dikkatini çekmeye çalışırlar. Yapmanız gereken en olmadık zamanlarda online olup açık profilleri takip etmek, mesaj atmak. Eğer hep aynı profiller sürekli online olup ve farklı kişilerin olmadığını fark ederseniz ne yazık ki bu profiller sahte ve ilginizi çekebilmek için en alımlı, göze hoş gelen profilleri koyarlar. Genelde bunlar reklam amaçlı yapılan ve aslında size geri dönüş yapmayacak olan profillerdir.


Ücretsiz Çet Odaları

Öyle ki dikkatinizi çekmek için en umulmadık yerde karşınıza reklamı çıkar. Size diyeceğim şudur ki kanmayın dostlarım. Üye olduğunuz sitelerde de hemen para yatırmayın. Sitedekilerin gerçek profiller olduğundan emin olduktan sonra bir takım paketler alınabilir. Sahte profillerin olduğu, para tuzağı sitelerin yanı sıra, ücretsiz gerçek profillerin olduğu ücretsiz çet odaları da var tabi. Hiç öyle bir üyeliğim olmadı ama duyduğum kadarıyla oradan arkadaş edinenler oluyor. Ben pek tavsiye etmiyorum.

Hele ki şu dolandırıcılık olaylarının bu zaman diliminde çok olmasından dolayı; kime güvenebilirsin ki? Kimlikler ve profiller istenildiği gibi ayarlanıp öyle tanışıyorsunuz. Ne kadar tanıyabilirsin ki? Çoğu site ve profiller gerçeği yansıtmıyor. Yansıtanlarda var ama oraya harcayacağın zamana yazık. Ücretsiz çet odaları gibi görünen sitelerde dikkatli olmanızı tavsiye ederim. Çoğu para tuzağı. İyi günler dilerim.