Twitter Hesap Silme

Twitter hesabı silme , Twitter hesabımı silmek istiyorum, twitter hesabı nasıl silinir , twitter hesabı dondurma gibi aramalar günümüzde oldukça sık yapılıyor. Sizler için Twitter hesabınızı nasıl sileceğinizi anlatacağımız bu yazıyı hazırladık.

Günümüzün en popüler sosyal medya sitelerinden biri olan Twitter’da ;

Twitter Hesabı Nasıl Silinir ?

Bazen sosyal medya kullanıcıları belirli sebeplerden dolayı sosyal medya hesaplarını silmek istiyorlar. Twitter hesabı silmek aslında oldukça basit.

Bilgisayarınızdan Twitter kullanıcı girişi yaparak oturum açın. Bilgisayarda oturum açtıktan sonra yeni bir sekmede ;

https://twitter.com/settings/accounts/confirm_deactivation

adresine giriş yapın. Bu sayfada :

” Bu bir elveda mı?

Kararını tekrar gözden geçirmek istemediğine emin misin? Yanlış bir şey mi söyledik? Anlat bize.

 ile başlayan bir sayfa açılacak. Bu sayfanın alt kısmında bulunan @kullanıcı_adı adlı kişiyi devre dışı bırak butonuna tıklarsanız Twitter hesap silme işlemini yapabilirsiniz.

Twitter Hesap Silme 2. Yöntem

Yukarıdaki linkten hesap silme yapmak istemezseniz , Twitter hesabınıza giriş yapıp , sağ üst köşedeki resminize tıklayın. Ayarlar sekmesine gelin. Açılan sayfanın en altında “Hesabımı Devre Dışı Bırak” yazan bir link göreceksiniz. Bu linkten de hesabınızı kolay bir şekilde silebilirsiniz.

Açılan sayfada hesap silme ile ilgili şu yazılar yazmaktadır ;

@kullanıcı_adı hesabını devre dışı bırakmadan önce, bunu bil:

  • Kullanıcı verini yalnızca 30 gün için saklarız ve bu sürenin sonunda kalıcı olarak silinir. Hesabını devre dışı bıraktıktan sonra 30 gün içinde giriş yaparak hesabını tekrar etkinleştirebilirsin.
  • Kullanıcı adını veya Twitter adresini değiştirmek için hesabını devre dışı bırakmana gerek yok. Ayarlar sayfasından değiştirebilirsin. Tüm @yanıtlar ve takipçiler değişmeden kalacaktır.
  • Eğer bu hesabın kullanıcı adını veya e-posta adresini başka bir Twitter hesabında kullanmak istersen, hesabını devre dışı bırakmadan önce bu bilgileri değiştir. Kullanıcı verileri kalıcı olarak silinene dek bu bilgiler kullanılamayacaktır.
  • Hesabın birkaç dakika içinde Twitter’dan kaldırılmış olacak, ancak kimi içerikler devre dışı bırakma işleminden birkaç gün sonrasına kadar twitter.com üzerinde görünür olabilir.
  • Google gibi arama motorları tarafından oluşturulan içerik üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır.

Android iphone Twitter Hesabı Silme

Aslında çok basit bir işlem ve bilgisayarda yapılan Twitter hesap silme işleminden hiçbir farkı yok diyebiliriz. Öncelikle telefonunuzdaki Chrome, Safari, Firefox vb. internet tarayıcılarından hangini kullanıyorsanız açıp Twitter hesabınıza giriş yapın. Daha sonra açılan sayfayı menü tuşuna basarak masaüstü şekline çevirin. Masaüstü şeklinde sayfamız açıldıktan sonra ya üstteki link ile ya da Ayarlar->hesabımı devre dışı bırak şeklinde Twitter hesabınızı kolayca silebilirsiniz.

Önemli NoT : Twitter hesapları e posta adresleriyle eşleştirilir. Hesabınızı sildiğiniz eposta ile yeni hesap oluşturamazsınız.

Twitter Hesap Silme, twitter hesabı nasıl dondurulur, Twitter hesap silme nasıl yapılır ?