Turkcell İnternet Hızlandırma 2017

Türkiye’de milyonlarca kullanıcı ağına sahip olan Turkcell bu geniş kitlelere sahip oluşunu, internet hızının kalitesine de borçlu denebilir.

Ülke standartlarının üzerinde bir kalitede hizmet alan Turkcell kullanıcıları bazen internet hızı konusunda sıkıntılı zamanlar geçirebiliyor. Bu internet sorunu kimi zaman genel merkez kaynaklı olmakla beraber genellikle kişilerin telefonları ile alakalı bir husustur. Genel merkezli meydana gelen sorunlarda genelde Turkcell kendini affettirmek için kullanıcılarına bedava internet göndermekte.


Telefonun yavaş olmasının genel nedeni telefon kaynaklı sorunlar olması sebebiyle Turkcell internet hızlandırma işlemi yapılmadan ilk önce kullanıcı Telefonunda Ayarlar kısmına girip internet ayarlarının açık olup olmadığını, mobil verinin daima aktif olup olmadığını kontrol etmeli. İnterneti yavaşlatan bir diğer husus ise güç tasarrufudur. Güç tasarrufunu da kontrol edip kapatarak internetinizi hızlandırabilirsiniz.

Bir diğer önemli Turkcell internet hızlandırma 2017 tekniği ise telefonunuzdaki virüslerin silinmesi ve gereksiz dosyaların ortadan kaldırılması olacak. Telefonunuza yükleyeceğiniz bir virüs programı ile bu aşamalar gerçekleştirilir ve internetiniz hızlanır. Ayrıca en son güncel internet ayarlarını alabilmek için internet yazıp 2222‘ye gönderebilirsiniz.