Track Cd Nasıl Yapılır

Track cd yapma anlatalım. Track cd nasıl yapılır? Genellikle arabalarımızda kullanmak üzere Track CDleri hazırlarız. Neden Track CD’lere ihtiyaç vardır?  Her model ve marka müzik çalarda ne yazık ki mp3 formatını destekleyen bir yazılım mevcut olmayabilir. Bu nedenle mp3 formatında attığımız şarkılar kasette çalmıyor.

            Track cd yapımı kısaca Track müzik CD’si yaparken öncelikle şunu belirtelim ki mp3 olarak bir CD’ye yüze yakın şarkı sığdırabilirken Track olarak ortalama yirmi şarkı ancak sığdırabilirsiniz. CD’mize hangi şarkıları atacaksak bunları masaüstünde bir klasör içinde bir araya getirelim. Fakat önceden de belirttiğimiz gibi yirmiden fazla müzik parçası koymamaya dikkat edelim. Bilgisayarımızın CD-ROM’una boş bir CD taktıktan sonra bu konuda bize yardımcı olabilecek CD Burner XP programını bilgisayarımıza indirip çalıştıralım.


Programda ‘ses diski’ seçeneğini seçerek ‘tamam’ butonuna tıklayalım. Karşımıza çıkan yeni ekranda sol bölümden masaüstünde oluşturduğumuz klasörümüze çift tıklayalım ve karşımıza klasörün içindeki şarkılar çıktığında onları birer birer sürükleyerek alt kısma atalım. CD’miz dolana kadar şarkılarımızı attıktan sonra ‘yazdır’ butonuna tıklayarak şarkılarımızı yazdıralım.