Tablet Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir ?

Bazı markalar dışında tablet bilgisayarlar ucuz olmalarına karşın çok etkili ve verimli kullanılamamaktadır. O yüzden modası geçen eski nesil tabletlerden uzak durmak ve piyasayı çok iyi takip etmek gerekiyor.

Tablet piyasasının patlama yapmasıyla yeni nesil tabletler gelişmiş özellikleri , yüksek donanımlar ve şık yapılarıyla dikkat çekiyor. Ancak gerek Çin malı olsun gerek bazı markalar olsun kalın, tek çekirdekli ve çok verim sağlamayan tabletler de piyasada bulunmaya devam ediyor. Bu yüzden kullanıcılar tablet alırken çok dikkatli ve araştırmacı davranması gerekiyor.

Tablet pc satın alırken donanımına, hangi alanda kullanacağımıza ve istenilen uygulamaları çalıştırıp çalıştırmayacağına, depolama alanına ve tabi ki fiyat/performans açısından çok iyi incelemek gerekiyor.

ikincinesiltablet

Uygulamalar


Eski ve birinci nesil tabletler ucuz olduklarından dolayı hala tercih edilmesine rağmen istenilen uygulamaları çalıştırmakta ve verimli olmakta büyük sorunlar yaratabiliyor.

Eğer istediğiniz uygulamaları stabil kullanmak istiyorsanız eski nesil tabletlerden uzak durmalısınız.

Depolama kapasiteleri

Depolama kapasiteleri tabletlerin en önemli sorunlarından birisi. Çünkü bazı android programları çok büyüt boyutlarda yer kaplayabiliyor. Bunun örneklerini Google Play Store’da görmek mümkün. 

Bu noktada depolama çok önemli bir konuma geliyor. Depolama kapasitesi yüksek bir tablet veya harici olarak kart takılabilen bir tablet alınması çok daha rahat bir kullanım olanağı sunacaktır.

Son olarak fiyat konusundan biraz bahsetmek gerekiyor. Eski nesil tabletler artık güncelleme alamadığı ve hantal kaldıkları için programları etkin bir şekilde çalıştıramıyorlar. Bu yüzden fiyattan kaçarken performansı es geçmemek bu maddelere bakarak ve iyi inceleyerek bir tablet almak gerekiyor.