Sosyal Medya Uzmanlığı Sertifika Programı Katılımcıları İBS’yi Tercih Ediyor

Sosyal medya uzmanlığı günümüz iş dünyasındaki en önemli meslekler arasında yer alıyor. Bunun öncelikli sebebi, firmaların artık reklam ve pazarlama faaliyetlerini büyük ölçüde sosyal medyaya taşımış olmaları. Geçmiş dönemlerde reklamlarını televizyon, dergi, gazete gibi geleneksel kanallarda yayınlamayı tercih eden firmalar, bugün artık sosyal medyayı tercih ediyor. Bununla birlikte tüketiciler de artık markalara sosyal medya kanalı ulaşmayı tercih ediyor. Sosyal medyanın bu önlenemez büyüyüşü, sosyal medya uzmanlığı mesleğini doğurdu. Peki, sosyal medya uzmanlığı nedir? Genel hatları ile sosyal medya uzmanı, bir markanın sosyal medya kanallarını yöneten kişi anlamına geliyor. Sosyal medya uzmanlığı iş ilanları seçeneklerine bakıldığında, bu mesleğin de diğer her meslekte olduğu gibi firmaya göre değişen görev tanımları olduğu görülüyor. Sosyal medya uzmanlığının bu kadar geniş bir çerçeveye sahip olması, sosyal medya uzmanlığı sertifika programı gereksinimini arttırıyor.


Artık çok sayıda yeni mezun, sosyal medya uzmanı olmak istiyor. Bu meslek, üniversitelerde yeterli seviyede işlenmiyor. Bu durum sosyal medya uzmanlığı sertifika programı seçeneklerinin büyük talep görmesine neden oluyor. Sosyal medya uzmanlığı sertifika programı bitiren kişiler, eğitim sonrasında aldıkları belge ile öz geçmişlerine değer katıyor ve firmaların karşısında diğer rakiplerin de bir adım önüne geçiyorlar. Ancak elbette bir firma tarafından değer gören bir sertifika almak için herhangi bir sosyal medya uzmanlığı kursu katılımcısı olmak değil, saygıdeğer bir kurumdan bu eğitimi almak gerekiyor.

Sosyal medya uzmanlığı maaş tutarları, bu sektöre yönelmek isteyen kişiler tarafından en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Sektöre dair bilgi sahibi olmak isteyen kişilerin ise en çok araştırdıkları eğitim seçeneklerinin arasında sosyal medya uzmanlığı online eğitim çeşitleri ve ücretsiz sosyal medya eğitim seçenekleri bulunuyor. Bu mesleğe dair en doğru sosyal medya uzmanlığı sertifika programı ise İstanbul Business School tarafından veriliyor. İBS, Pearson tarafından verilen bir uluslararası akreditasyon belgesine de sahip olduğu için, kurum tarafından verilen sosyal medya uzmanlığı sertifika programı bitirme belgesi, yurtdışındaki şirketler tarafından da geçerlilik taşıyor.