Sony Xperia M4 Aqua ÖZELLİKLERİ ve Fiyatı

Sony’nin yeni tasarımı olan telefonu Xperia M4 Aqua kullanıcılara tanıtıldı. İşte sizlere Sony Xperia M4 Aqua özellikleri…Sony’nin MWC etkinliği esnasında tanıtımını yaptığı tek akıllı telefon M4 Aqua oldu. Yaklaşık bir hafta önce firma tarafından E4 ve E4g duyuruları yapılmıştı. M4 Aqua ise, adından da anlaşılacağı üzere uygun toz ve su korumalı bir telefon. Dört çekirdeği 1,7 ve diğer dört çekirdeği ise, 1 GHz hızında sekiz çekirdek bulunduran Qualcomm Snapdragon 615 işlemci, 13 MP ana kamera ve 5 MP ön kamera olan telefonda IP65 / 68 korumaları bulunmaktadır. Yani 1,5 metre derinliğinde su içerisinde 30 dakikaya kadar durabiliyor.

136 gram ağırlığında olan telefonun 4G desteği var. 5 inç ve 720p IPS ekran, 2 GB RAM, Adreno 405 GPU, 8 GB / 16 GB depolama alanı ve mikro SD kart yuvası gibi pek çok özelliği bulunmaktadır. Bluetooth 4,1 ve 802,11n Wi-Fi özelliklerinin dışında NFC ve RDS’li FM radyosu ve Sony Xperia M4 Aqua telefonun içerisinde Android 5,0 ile geliyor.


Sony Xperia M4 Aqua Resmi Video :


13 mega piksellik kamerası sayesinde oldukça kaliteli çekimler yapabileceğiniz cihazın üzerinde Sony’nin kendi kamerası bulunmaktadır. Ana kameranın dışında kaliteli öz çekimler yapabilmenizi sağlayan 5 MP’lik ön kamera da fotoğraf çekimine özen gösterenlerin dikkatini çekecektir. Kameralar ile beraber kamera uygulamalarını cihazla birlikte sunan Sony Xperia M4, fotoğraf ve video çekimleri sayesinde ön plana çıkmayı hedefliyor. Cihazın diğer ve en önemli özelliklerinden biri de, Xperia’nın amiral gemileri olan 22 ve 23 modellerinde olduğu gibi suya dayanıklı olmasıdır. Bu sayede su altında da fotoğraf çekebilirsiniz.

Sony Xperia M4 Aqua Fiyatı

Ülkemizde telefonun 1200 ile 1500 tl bandı arasında satışa çıkarılması bekleniyor. Özellikleri bakımından gayet tatmin edici bu model oldukça tutulacağa benziyor.