Sony Xperia E1 İncelemesi

Bu yazımızda orta segment bir akıllı telefon olan Sony Xperia E1’i inceliyoruz. Günümüzde özellikle de gençler için ileri teknik düzeyde akıllı telefon kullanma modası devam ediyor olsa da, genellikle orta yaş veya ileri teknik düzeyde akıllı telefon istemeyenler için orta segment birçok telefon piyasadaki yerini alıyor. Bu yazımızda bu kişilere hitap eden Sony Xperia E1’e göz atıyoruz.

xperia e1 özellikler

Ekran ve Kamera Özellikleri

Sony Xperia E1, 4 inçlik TFT teknolojisine sahip LCD ekran bulundurmaktadır. 480 x 800 piksel olan bu ekran orta segment bir akıllı telefon için oldukça yeterlidir. Bu ekranın grafik işlemcisi ise Adreno 302’dir.


Kamera özelliklerine baktığımızda ise 3.15 MP’lik arka kamerası bulunan Sony Xperia E1, bu konuda da ortalama bir değer seçmiş.

Performans Özellikleri

1.2 GHz hızında çift çekirdekli işlemcisi bulunan Sony Xperia E1, genellikle çok ileri grafik ve altyapı gerektirmeyen uygulama ve oyunları rahatlıkla kaldırabilecek düzeydedir. RAM kapasitesi ise 512 MB’tır.

İşletim sistemi olarak ta Android 4.3 KitKat bulunmaktadır. Android işletim sisteminin son sürümünün 4.4 olduğunu düşünürsek oldukça ileri bir işletim sistemine sahip olduğunu görürüz.

Sony Xperia E1 üzerinde 32 GB’a kadar SD kart desteği bulunmaktadır.

Pil kapasitesine baktığımızda ise, 498 saat bekleme süresi ve aralıksız 8 saat 41 dakika konuşma süresi sağlayabildiğini görüyoruz.

Tasarım Özellikleri

Sony Xperia E1 62 × 118 × 12 mm boyutlarında olup 120 gram ağırlığındadır.

Fiyatı

Eylül 2014 itibariyle Sony Xperia E1 549 TL üzerinden satıştadır.