sonsuz (∞) işareti nasıl yapılır

sonsuz işareti klavyede nasıl yapılır,sonsuz işareti nasıl yapılır,sonsuz işareti facebook

Sonsuzluk işareti yan yatmış 8 rakamına benzer doğal olarak da ∞ şeklindedir. Sonu olmayan sayıları ve maddeleri tarif etmek de kullanılan soyut bir kavramdır. Kullandığımız bilgisayar klavyelerinde semboller arasında sonsuzluk işareti bulunmamaktadır. Bu yüzden nasıl yapılabileceğini bilmeyenler bu sembolden mahrum kalmaktadır. Sonsuz işareti nasıl yapılır diye düşünenler için sembol olarak bulunmasa dahi klavyede ki yardımcı kısa yollarla kolaylıkla yapılabilmektedir.

Sonsuz İşareti Klavyede Nasıl Yapılır? 

The infinity icon. Infinity symbol. Flat Vector illustration


Sonsuzluk işaretini yapmak isteyenler klavyede ki space yani boşluk tuşunun hemen yanında bulunan Alt tuşunu basmalıdır. Ardından sırasıyla 8, 7, 3 ve 4 rakam tuşlarına basılmalıdır. Rakam tuşlarına aynı anda basarsanız sonsuzluk işareti oluşmuş. Burada dikkat edilmesi gereken nokta Alt tuşuna hep basılı tutmak ve sırasıyla 8, 7, 3, ve 4 rakam tuşlarına basmaktır. Siz de bu yöntemi kullanarak sonsuz işareti klavyede nasıl yapılır problemini geri de bırakmış olursunuz.

Sonsuz işareti facebook gibi sosyal paylaşım sitelerinde de bu şekilde kolaylıkla yapılmaktadır. Fakat bu yöntemi unutursanız sonsuz işareti nasıl yapılır diye düşünmekten ise daha önceden yapmış olduğunuz sonsuzluk işaretini kopyala – yapıştır yöntemiyle kullanabilirsiniz. Sonsuz işareti facebook da insanların klavyeyle nasıl yapabileceğini bilmediği için çok sık görülmemektedir. Siz Alt tuşu ve 8, 7, 3, 4 rakam tuşlarına basarak ” ∞ ” yapabilir ve farklı olabilirsiniz. Pek çok kimsenin bilmediği bu işareti anlatımlar sayesinde yapabilirsiniz.