Snapchat Hesap Silme (Kalıcı-Geçici)

Snapchat dünya çapında en yaygın şekilde kullanılan, fotoğraf ve video paylaşım uygulamalarından biridir. 2017 yılı itibariyle dünya genelinde 140 milyonu geçen kullanıcı sayısı bulunan uygulamanın Türkiye’deki kullanıcı sayısı ise 8 milyonun üzerindedir. Uygulama içerisinde gezinme, video ve fotoğraf paylaşma, başka kullanıcıları takip etme ve paylaşılan içerikler hakkında direct mesaj atma olanağı sağlayan bu uygulama, gün geçtikçe kullanıcı sayısını katlasa da hesaplarını kapatmak isteyen kullanıcılarla da karşılaşmaktadır. Snapchat uygulamasında hesap oluşturmak da hesabı silmek de çok basit ve kısa bir işlem gerektirir.
Snapchat kalıcı hesap silme


Snapchat hesap silme işlemi gerçekleştirirken izlenmesi gereken adımlar şöyledir. Snapchat yaygın olarak mobil uygulama olarak kullanılsa da Snapchat hesabı silme işlemi masaüstü veya dizüstü bilgisayardan yapılmaktadır. Snapchat hesap silme linki https://accounts.snapchat.com/accounts/ adresinden sisteme girerek yapılmaktadır. Kullanıcı adı ve şifreyle giriş yaptıktan sonra hesap silme işlemi gerçekleştirilir. Açılan sayfada hesabınızı neden silmek istediğinizi belirtmeniz gerekmektedir. Bu işlemden sonra sayfanın en alt kısmında bulunan “Hesabımı sil” düğmesine basılarak, hesabınız kalıcı olarak kapanır ve tüm kayıtlarınız diğer kullanıcılar tarafından görüntülenemeyecek şekilde kaybolur.

Snapchat geçici hesap silme

Snapchat hesap silme işlemi kalıcı olarak yapılsa bile eski kullanıcı şifreniz ve ilk kayıt olurken kullandığınız mail adresinizi kullanarak tekrar hesabınızı aktif hale getirebilir ve uygulamayı kullanmaya devam edebilir ve dilediğiniz zaman tekrar hesabınızı kalıcı olarak silebilirsiniz.