Siri artık Türkçe olacak…

Siri birçok Iphone kullanıcısının gözde uygulamalarından biri ve çok iyi bir yardımcı. İngilizce bilenler için birçok konuda arama yapma zahmetini ve çeşitli işleri sadece ses komutlarıyla yapabilmek Apple ürünlerinde mümkün. “Siri Dil Mühendisleri” için yayınlanan ilanda yeni eklenecek diller arasında Türkçe de yerini aldı. Diğer diller ise şu şekilde sıralandı : Danca, Hollandaca, Tayca, Rusça, İsveççe ve Norveççe. Apple yeni yayınladığı dil mühendisleri ilanında bu bölümlere eleman alacak.

Siri üzerindeki soru ve cevaplar için de çalışmalar devam ediyor ve Siri’nin doğal cevaplar verebilmesi için çalışılıyor. İş ilanların yer alan Apple firmasına alınacak kişiler için de çeşitli nitelik ve özellikler yer alıyor. Konuşma, tanıma, doğal diş işleme, konuşma sentezi gibi alanlarda bilgili olan Bilgisayar Mühendisi, Elektrik Mühendisi gibi meslek grupları Apple için yayınlanan ilana başvurabilirler.


Siri IOS 5 ile sunulmaya başlamış ve şimdiye kadar birçok özellik bünyesine katmış durumda gelişmeye ve mükemmelleşmeye devam ediyor. Son olarak IOS 8 ile Siri akıllı ev komutlarına da sahip oldu.

Siri için yayınlanan Dil mühendisi ilanının resmi de aşağıdaki gibi yer alıyor.

Siri iş ilanı