Sigortasız Kişiye Kredi Veren Bankalar

Sigortasız Kişiye Kredi Veren Bankalar

Sigortasız kişiye kredi veren bankalar tabi ilk duyulduğunda kulağa garip gelebilmektedir. Çünkü insanlar tarafından genel olarak bilindiği üzere kredi almak için sigortalı bir işte çalışıyor olmak yani sigortaya sahip olmak gerekmektedir. Oysa günümüz gelişen bankacılık sistemine bakıldığında sigortası olmayan kişilere de kredi veren bankalar bulunmaktadır. Bu bankaların sayısı pek fazla olmasa bile kişilere kredi imkânı sağlanabilmektedir. Sigortası olmayan kişilerin kredi başvurusunda bulunacakları takdirde öncelikle detaylı bir banka araştırması yapmaları ve ona uygun olarak banka tercihinde bulunmaları önem taşımaktadır. Çünkü bankaların kredi başvurusu için isteyeceği şartlar birbirinden farklı olabilmektedir. Dolayısıyla koşulların tamamıyla sağlandığı bankaya kredi başvurunsa bulunmak daha mantıklı görülmektedir.

sigortasız kredi

Sigortası Olmayan Kişilere Kredi Veren Bankalar Hangileridir?


Tahmin edileceği üzere sigortası bulunmayan kişilere kredi veren bankaların sayısı pek fazla olmamaktadır. Bu kişilerin kredi alabilmeleri için başka şartları sağlayıp sağlamadıkları göz önünde bulundurulmaktadır. Verilecek olan kredilerin hangi şartları barındırdığı bankaya göre değişiklik gösterebilmektedir. Yapı Kredi Bankası, Türkiye İş Bankası, Denizbank, Halk bank, Finans bank, ING Bank gibi bankalar sigortaya sahip olmayan ancak kredi almak isteyen kişilere bu olanağı sağlamaktadırlar. Dolayısıyla ilgili kişiler her bankanın kredi koşulları hakkında bilgi sahibi olarak bankanın en yakın şubesine gidip kredi başvurusunda bulunabilmektedirler. Yapılan kredi başvurusundan ne tür bir cevap alınacağı ise kredi koşullarının sağlanıp sağlanmadığına göre farklılık gösterebilmektedir.

sigortasız kişiye kredi veren bankalarSigortası Olmayan Kişilerin Kredi Çekme Şartları Nelerdir?

Sigortası bulunmayan kişilerin kredi başvurusunda hangi şartlara sahip olması gerektiği bankalara bağlı olarak fark arz edebilmektedir. Ancak genel manada bakıldığında bazı şartlar her bankada temel olarak istenmektedir. Bu şartların başında ilgili kişinin o bankada hesabının olup olmaması gelmektedir. Genellikle her banka kendi müşterisine daha fazla fırsat sunmaktadır. Dolayısıyla o bankada hesabı bulunan kişiler kredi başvurusunda bir adım önde olabilmektedirler. Bunun haricinde kredi başvurusu yapan kişilerin üzerine herhangi bir ev, arazi, arsa, araba olup olmadığına bakılmaktadır. Bu tür menkuller bankaların gözünde güven oluşmasına yardımcı olmakta ve ilgili kişiye kredi verilmesini daha kolay hale getirmektedir.