Samsung S8 Teknik Özellikler

Samsung S8 Bilinmesi Gereken Tüm Teknik Özellikler

Android cihaz alanında pazarın en büyük isimlerinden biri olan Samsung’un şüphesiz en çok bilinen ve kullanıcılar tarafından merakla takip edilen serisi Galaxy serisidir. Galaxy serisinin her yeni ürününde kullanıcılara yeni yeni özellikler sunması ve değişik, göze hoş gelen dizaynlar kullanması Galaxy serisinin teknoloji dünyasında öne çıkmasını sağlayan ana sebeplerden birkaçı. Note, Gear, Tab gibi birçok modeli ve çeşidi bulunan Galaxy serisinin en yaygın olarak kullanılan modelleri ise kuşkusuz Galaxy S serisidir. Samsung’un Galaxy S serisi için ürettiği son modeller olan Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus’ın teknik özellikleri ise bu güne kadar çıkan bütün Galaxy S serilerisi cihazları gölgede bırakacağı söyleniyor.

Samsung Galaxy S8’in Tüm Teknik Bilgileri

İşlemci ve Batarya

Şebeke frekansı olarak LTE(4G) kullanan Samsung Galaxy S8’in 4.5G uyumlu bir mobil veri hızına sahip olması ve işlemci hızı 2.30 GHz Quad +  1.70 GHz civarında olurken, 8 çekirdekli bir işlemciye sahip olması dikkat çeken özelliklerin en başında geliyor. Android 7.0 (Nougat) sürümüyle gelen ve Exynos 8895 işlemci türü kullanan modelin batarya gücü ise 3000mAh.


Ekran ve Kamera

5.8inch ekran boyu olan Samsung Galaxy S8’in desteklediği ekran çözünürlüğü ise 2960×1440. 16 milyon rengi ekranında gösterebilen modelin, mobil ekran kartı chipseti olarak Mali-G71 kullandığını ve piksel yoğunluğunun 570PPI olduğunu görüyoruz.

Arka kamerasının çözünürlüğü 12MP olan Galaxy S8’in ön kamerasının çözünürlüğü ise 8MP. 4K video kaydı, otomatik odaklama, yüz algılama, HDR, flaş, BSI sensörü ve gece çekimi gibi özelliklerin daha da geliştirildiği model, rakiplerinden daha iyi ve kaliteli bir fotoğraf tecrübesi vaat ediyor.

Depolama ve Bellek

Modelde desteklenen hafıza kartı Micro SD olurken, dahili hafızası 64GB olan modele takılabilecek maksimum hafıza kartı boyutu ise 256GB. Galaxy S8’in mobil RAM boyutunun ise 4GB olması yine dikkati çeken bir başka özellik gibi görünüyor. 155Gr olan ağırlığı, 68.1mm genişlik, 8mm kalınlıkla tek elde rahat bir şekilde kullanılabilen Galaxy S8’in yüksekliği ise 148.9mm.