Samsung S6 İncelemesi ve fiyatı

Uzun zamandır beklediğimiz Samsung Galaxy S6 Mart başında tanıtıldı. Galaxy s6 tanıtımını şirket Ceo’su görkemli bir açılış ile yaptı..  Samsung’un ürettiği en güçlü telefon olan Galaxy S6  Samsung telefonlar arasında en iyi işlemciye sahip model olarak dikkat çekiyor. Ekranı 5.1 inç büyüklüğünde olup 2k çözünürlüklü süper Amoled ekrana sahip. Bu nedenle lansmanında bulunan telefonlardan en iyi ekran çözünürlüğüne sahip olan telefon.

Samsung s6

Akıllı telefonlarda en büyük sıkıntı şarj süresi. Şarj süresine büyük bir çözüm bulan Samsung, yeni telefonun şarj süresi uzatmayı başarmış. Hızlı şarj olabilme özelliği ile yaklaşık 10 dakikalık bir şarj süresi ile 4 saatlik bir kullanım süresi oluşuyor. Bataryasının tam dolu olduğu anda Samsung Galaxy S6 12 saate varan wi-fi kullanma süresi sunuyor. Bunun yanı sıra dolu durumda iken 11 saat mobil hizmet ve 13 saat de video izleme olanağı sağlanıyor. Arka kamera 16 mp ve ön yüzde 5 mp çözünürlüğü ile gelen S6’da bekleme süresi ise sadece 0.7 saniye.


İphone 6 ile arasında fotoğraf karşılaştırılması yapıldığında s6 daha canlı renklere sahip. Samsung Galaxy S6 kamera özelliği ile de rakiplerine büyük bir fark atmış gibi görünüyor. Telefonun belirli bir kullanımdan sonra yavaşlamasının en önemli nedeni olan Ram sorununu da 3 GB RAM ile çözülmüş.  Bellek konumunu da genişleterek 32, 64 ve 128 gb olarak daha geniş bir bellek gücüne sahip olabilirsiniz. Bu büyüklükte özelliklere sahip olan telefonun dış görünüşüne de büyük bir ilgi gösterilerek tasarlanmış bu tasarım içerisinde geniş bir renk yelpazesi bulunmaktadır. Altın, gümüş, siyah, yeşil ve mavi renkleri ile birlikte yaklaşık 20 ülkede satışa sunulacaktır.

Galaxy S6 fiyat olarak da Türkiye’de 2.499 TL ile kullanıcılara sunuluyor.

S6 EDGE f,yatı ise 2.999 TL

Yakın zamanda S6 EDGE ile ilgili de bir yazı kaleme almayı düşünüyorum.