Samsung S6 Edge özellikleri ve fiyatı

Yeni dönemin üretilen akıllı telefonlar arasında liderliği bırakmayan Samsung, Galaxy S6 Edge sıra dışı tasarımı ile dikkatleri yine topladı. Üretim konusunda cam işçiliği ile metal sanatının bir araya geldiği bir tasarım harikası olan S6 Edge dünyanın ilk çift kenar ekranlı ve estetik kıvrımlara sahip olan telefonu. Geniş renk yelpazesi ile gözleri kamaştıran ve ayrıca canlı renk seçenekleri ile sizlere farklılığı yaşatıyor. 

s6 edge

            Kişilere renk atama özelliği ile mesaj, e-posta ve arama işleminizi daha kolay hele getirebilirsiniz. Yeni Samsung Galaxy S6 Edge ile birlikte özgürlüğüne özgürlük katacaksınız. Hem ön kamerada hem de arka kamerada bulunan yüksek çözünürlülük ile birlikte çekimlerinizi daha net hale getirebilirsiniz. Yeni bir özellik ile ana ekrana çift tıklayarak pratik bir şekilde fotoğraf çekebilirsiniz. Telefonda ayrıca parmak okuma özelliği de bulunuyor.


Kişiye özel olarak olan Knox ve sanal şifreleme yolu sayesinde artık ekstra güvendesiniz  . Samsung Galaxy S6 Edge uygulamalar içerisinde bulunan yönetici uygulaması ile birlikte şarjınızı ve boş alanı tek bir bakışınız ile kontrol altına alıyor.

S6 ve S6 edge resmi videosu 
Octacore (sekiz çekirdekli) işlemci grubu 4 adet 2.1GHz ve 4 adet de uygulamalara ayrılmış 1.5GHz 64-bit 14nm Samsung Exynos işlemci taşıyor. Diğer özellikler arasında 5.1-inch QHD (2560×1440) Super AMOLED ekran, 32-64-128 GB sabit (ve artırılamayan) depolama alanı seçenekleri, 3GB LPDDR4 bellek sayılabilir. Arkada 16 MP önde 5 MP çözünürlükteki kameralarda diyafram F1.9’a kadar genişletilmiş.

Samsung Galaxy S6 Edge Teknik Özellikleri :

  • Telefonda Octacore 8 çekirdekli 4 adet 2.1 Ghz ve 4 adet uygulamalara özel ayrılmış 1,5 GHz Exynos 64 bit işlemci
  • 5,1 İnç QHD Super Amoled Ekran
  • 32-64 veya 128 GB depolama alanı. ( Arttırma yapılmıyor)
  • 3 GB RAM
  • Arkada 16 MP önde 5 MP çözünürlüklü kamera
  • 2600 mAh batarya
  • ultra şarj özelliği bulunuyor. 10 dakikada %40 pil dolumu gerçekleşiyor.

S6 EDGE Türkiye Fiyatları

Ülkemizde S6 edge 32 GB modeli 2,499 TL fiyatla satışa sunuluyor.