Saç Dökülmesinin Başlıca Nedenleri ve Saç Dökülmesini Azaltmak

Saçlar, başın güneşten korunmasını sağladığı gibi, estetik açıdan da büyük önem taşır. Günümüzde, saçlar bireyin tarzını yansıtan en önemli etkenlerden biri haline gelmiştir. Herhangi bir birey ortalama 80-90 bin tel saça sahiptir. Genç yaşlarda, saç dökülmesi problem gibi görünmese dahi orta yaşlarda huzursuz edecek derecede problem olabilir.

Bir saç telinin ömrü 2 ile 6 yıl arasındadır. Saç teli ayda 1-2 cm uzar, uzama evresi bittikten sonra birkaç ay dinlenir, dökülür ve yerini yenisine bırakır.

18-20’li yaşlardaki bir bireyin günde 30 ile 110 arasında saç teli dökülür. Orta yaşlara gelindikçe bu sayının sınırı 90’a kadar düşebilirken, ileri yaşlarda 120’ye kadar çıkmaktadır.

Saç dökülmesinin bir çok farklı nedeni vardır. Öncelikle saçınızı tanımanız ve dökülme nedenini bulmanız gerekir. Saç dökülmesi genetik olabileceği gibi fiziksel ve duygusal durumlar da buna sebebiyet verebilir. Örneğin fazla stres, deri hastalıkları, atlatılmış bir ameliyat saç dökülmesinin nedeni olabilir.


Saçları eğer sağlıklı bir şekilde beslersek sadece dökülme problemini çözmekle kalmaz aynı zamanda saçların uzaması için  de etkili bir işlem yapmış oluruz. Garlex saç bakım ürünleri bu nokta da sizlere etkili sonuçlar verecek şekilde geliştirildi.

Kullanıcılarımızın çoğunluğunu memnun etmemizin sırrı beklide içinde etken bitkiler ve aktif malzemelerdir.

Başlıca sarımsak bitkisi kullanılması saç çıkarıcı  etkisi olan sarımsağı şampuan olarak hizmete sunduk ve yanına avokado, ısırgan tohumu, buğday, menekşe, papatya ilave ederek formülü daha da güçlendirdik. Ayrıca çinko provitamin b5 ve klinik çalışmalaı etken madde olarak ilavelerle saç dökülmesi, hızlı saç uzatma, kepeklenme, hacim ve gürşelme gibi daha bir çok konuda sonuç oluşturan bir formül geliştirdik.