Pokemon Go GPS Signal Not Found Hatası Çözümü

Pokemon go son yılların oldukça popüler olan oyunlarından biridir. Bu oyun kısaca anlatmak gerekirse genel itibari ile pokemonları yakalama şeklinde oynanan oyunlardır. 

Bir anda bütün dünyaya yayılmış üst düzey bir oyun olması ile popülerliği hem artmış hem de bugün bu oyunun yazılımını yazan kişiler için büyük paralar kazandıran önemli bir platform olma yolunda ilerlemektedir. Ama tabi bu gibi sistemlerde çeşitli sorunlar yaşanmaktadır. Bu sorunların başında ise yüksek online oyunculu olmasından dolayı server hataları gelmektedir. Yani oyunu oynarken karşımıza çıkan ve bizleri ciddi şekilde rahatsız eden hatta daha ileri hatalarda bizlerin oyun oynamasının önüne geçen hatalardır.


Pokemon go gps signal not found hatası dediğimiz hata da signal hatasını anlatır. Tabi ki Pokemon yakalayabilmek için çeşitli gps ile bilgi almak gerekir. Uydu sinyali olmaz ise bunları yakalayamayız. Peki, gel gelelim bu hata nasıl düzelir ya da neler yapabiliriz yapabileceğiniz şey telefonunuz ayarlarında gps’inizi aktif hale getirmektir.