Pokemon GO Failed to detect location hatası

 Son zamanlarda en fazla indirilen uygulamalar arasında olan Pokemon GO milyonlarca insanı telefonlara kilitlemiş görünüyor. Yürüyüş tabanlı olan bu oyunda Gps verileriniz kullanılıyor ve siz deyürüyerek pokemonları buluyorsunuz. Haritanızdan bakarak yürüyorsunuz ve pokemona yaklaştığınızda ekranda bazı simgeler çıkıyor. 

Pokemonun yanına gittiğinizde ise pokemon beliriyor ve üzerine bir kere tıkladığınızda ekranınızda sadece o pokemon oluyor ve sizde pokeball ile o pokemonu yakalıyorsunuz. Pokestop ve gym istasyonları ise size pokeball kazanma şansı veya çeşitli yardımcı ürünler kazanma şansı sunuyor. Yumurta, pokemonları çeken büyü vs. gibi.


Pokemon GO failed to detect location hatası

Pokemon GO oyununda en fazla karşılaşılan sorun ise şuan için Pokemon GO failed to detect location hatası olarak bildiriliyor. Bu hata haritanızdan ve konum bilginizden kaynaklanıyor. Ülkemizde ki sanal marketlerde bulunmayan uygulama farklı ülkelerde indirime açık olduğundan dolayı alt yapısında oluşan sorunlar mevcuttur. Fakat bu sorunun en kısa yoldan çözümü ise oyununuzu güncel tutmamak.

Evet, oyununuz güncel değilse bu sorun genelde karşılaşılmıyor. Güncel oyun kullanıyorsanız da oyunu silip eski sürümü tekrar yükleyebilirsiniz.