Modem Wifi şifresi Değiştirme

Ev veya işyerlerine yeni bağlatılan internet hatlarına genel olarak karmaşık bir şifre veya oldukça basit bir şifre verilir. Çoğu zaman bu şifre unutulduğu için kendi şifrenizi oluşturmanız daha faydalı olacaktır. Wifi şifre değiştirme işlemi genel olarak tüm modem markaları için aynıdır çünkü modem markalarının ara yüzleri birbirleri ile çok benzerdir. Wifi şifresini değiştirmek için; 

Modemin ara yüzüne giriş yaparak; 192.168.1.1, 192.168.2.1, 192.168.2.1 ip adresinden birini yazmanız gerekmekte. Tek tek deneyerek, uygun olanı bulmalısınız.


Daha sonra çıkan ekrandan giriş yapmanız gerekiyor. İlk kez şifre değiştirecekseniz giriş ekranındaki kullanıcı adı kısmına admin, şifre kısmına ise ttnet yazmalısınız. Eğer kabul etmiyorsa, şifre kısmını boş bırakıp yalnızca kullanıcı adını kısmına admin yazarak tekrar deneyebilirsiniz.

Daha önce şifre değiştirdiniz ve şifrenizi unuttuysanız, modeme reset atarak modem şifresi değiştirme adımlarını uygulamanız gerekmekte.

Bu adımlardan sonra karşınıza şifre değiştirme ekranı gelecektir. SSID adınızı karşınıza gelen erkândan değiştirerek, şifre paneline de istediğiniz bir şifreyi girerek şifre değiştirme işlemini tamamlayabilirsiniz. Güvenlik tipi WPA+WPA2 olarak kalmalıdır.