Level3 Dns Adresleri Güncel 2018

En hızlı Dns, Level3 Dns, Dns nedir nasıl bağlanılır ?

DNS Nedir – Neden Kullanılır ?

DNS (İngilizce: Domain Name System, Türkçe: Alan Adı Sistemi), internet uzayını bölümlemeye, bölümleri adlandırmaya ve bölümler arası iletişimi organize etmeye yarayan, bilgisayar, servis, internet veya özel bir ağa bağlı herhangi bir kaynak için hiyerarşik dağıtılmış bir adlandırma sistemidir.

İnternet ağını oluşturan her birim sadece kendine ait bir IP adresine sahiptir. Bu IP adresleri kullanıcıların kullanımı için www.site_ismi.com gibi kolay hatırlanır adreslere karşılık düşürülür. DNS sunucuları, internet adreslerinin IP adresi karşılığını kayıtlı tutmaktadır.

Katılımcı kuruluşların her birine atanmış alan adları çeşitli bilgileri ilişkilendirir. En belirgin olarak, insanlar tarafından kolayca ezberlenebilen alan adlarını, dünya çapında bilgisayar servisleri ve cihazlar için gerekli sayısal IP adreslerine çevirir (dönüştürür). DNS, çoğu internet servisinin işlevselliği için temel bir bileşendir, çünkü Internetin temel yönetici servisidir. ( Kaynak : Vikipedi )


En Hızlı Güncel DNS Level3 DNS (2018 Güncel)

Level3 DNS

Çeşitli anketler sonucunda Level3 Dns en hızlı Dns olarak belirlenmiştir. Lokasyonu Diamond Bar, California, USA olan Level 3 Dns adresleri aşağıdaki gibidir.

SAĞLAYICI BİRİNCİL DNS SUNUCU: DİĞER DNS SUNUCU:
Level3 209.244.0.3 209.244.0.4

 

yukarıdaki sunucu iplerini kullanarak Level3 Dns’e bağlanabilirsiniz.

Güncel ve Hızlı Dns’ler ile ilgili yazılarımız devam edecek.