Kyk Geri Ödeme Sorgulama

Ülkemizde, milyonlarca üniversite öğrencisi bulunmaktadır. Üniversite öğrencileri eğitimini devam ettirmek için devletten burs başvurusunda bulunurlar. Devlet bursu bazı şartlar içerdiği için, maalesef her başvuran kişiye çıkmamaktadır. Burs çıkmayan üniversite öğrencileri de çareyi devletten kredi almakta bulurlar.

kyk kredi geri ödeme sorgulama,kyk yurt borcu sorgulama.

Devletten, krediyi herkes alabilir, kredi almak için özel şartları yerine getirme gibi bir zorunluluk yoktur. Sadece kredi almanın tek bir şartı vardır: Aldığınız krediyi geri ödemeniz gerekçesi ile. Kısacası devletten üniversite hayatınız boyunca aldığınız krediyi, üniversiten mezun olunca belirli bir süre sonra geri ödemek zorundasınız. kyk kredi geri ödeme sorgulama işlemini gerçekleştirmek için www.kyk.gov.tr sitesine girerek, orada verilen boşluklara T.C kimlik numaranızı, cilt numaranızı, aile sıra numaranızı ve güvenlik kodunu yazarsanız karşınıza geri ödemeli kredi borcunuz ve bu geri ödemeli borcunuzu son ödeme tarihi birlikte çıkacaktır. 


kyk kredi geri ödeme sorgulama

Aynı şekilde üniversitede eğitim gördüğünüz yıllara ait yurt borcunuzun olduğunu düşünüyorsanız ve kyk yurt borcu sorgulama işlemini gerçekleştirmek istiyorsanız www.kyk.gov.tr sitesinde size verilen boşlukları doldurarak üniversite hayatınızdaki yurt borcunuzun olup olmadığını, borcunuz varsa miktarını öğrenebilirsiniz.