Klavyede Kare İşareti Nasıl Yapılır

Klavye, genel olarak bilgisayar ve tablet gibi ürünler üzerinden harfleri ve sayıları kullanarak iletişim kurmamızı sağlayan araçlardan birisidir. Ancak harfler ve sayılar kadar işaretleri de kullanmamız gerekmektedir ve klavye üzerinde de kullanılan tüm işaretlere yer verilir. Kare işareti yapma da çok fazla kullanılan işaret türlerinden birisidir. 


kare işareti yapma,klavyede kare işareti…

Özellikle sosyal medya uygulamaları ile birlikte hashtag kavramının hayatımıza girmesi ve hashtag önünde kare işareti kullanma durumundan dolayı, bu işaret çok tercih ediliyor. Klavyede kare işareti, alt gr tuşu ile birlikte aynı anda 3 rakamının bulunduğu tuşa basarak kullanılabilmektedir. Genellikle rakamların altında yer alan işaretler için alt gr tuşu kullanılır. 3 tuşunun alt kısmına bakıldığında # işaretini görmek de mümkün olacaktır.

Eğer telefon ya da tablet klavyesi ise ve ekrandan kullanılıyorsa, kare işaretini ayrı olarak görmek mümkün olacaktır. Bilgisayar klavyeleri için alt gr ve 3 tuşuna birlikte basarak herkes bu işareti kolaylıkla kullanabilir. Kare işaretinin hızlı ve doğru şekilde gelmesi için alt gr ve 3 tuşuna aynı anda basmaya dikkat edilmesi yeterli olacaktır.