Kız Bebek isimlerinde çift isimler

Çocuk sahibi olmak tüm çiftlerin ortak hayali olsa gerek. Teknolojinin hayatımızda bu kadar aktif olmadığı yıllarda anne ve baba adayları doğacak çocuklarının cinsiyetini bilmediklerinden merakla ve heyecanla doğum anını bekler, kız olursa şu isim erkek olursa bu ismi koyalım diye düşünürlerdi. Kız isimleri arasından seçim yaparken aile büyüklerinin isimleri düşünülürdü.
Günümüzde teknoloji hamileliğin çok erken safhalarında doğacak bebeğin cinsiyetini belirliyor ve çiftlere bu bilgi verilebiliyor. Bu sayede yapılacak alışverişler doğacak çocuğun cinsiyetine göre rahatlıkla yapılabiliyor. Aynı zaman da doğuma haftalar varken isim belirlenme süreci yaşanıyor ve bir isim üzerinde anlaşılıyor. kız bebek isimleri arasında Türk toplumunda en fazla tercih edilen isimler, Zeynep, Elif , Yağmur’dur. Bu yılki istatistiklere göre ise yeni doğan kız bebeklerine aileler en çok Beren, Elif ve Büşra ismini seçmiştir.


bebek isimleri
kız isimleri arasında çift isim seçimi son yıllarda en fazla rastlanan durumların başında gelmektedir. Çeşitli hassasiyetler ile seçilen isimlerin yanına seçilecek ikinci isim ile adeta aileler arasında ve çiftler arasında bir uzlaşı sağlanmaktadır. Birinin seçtiği bir isme diğer taraf itiraz etmemekte ve iki isim ile her iki tarafta bir anlamda memnun edilmektedir. Eski dönemlerde Beren Gül, Şeyda Gül gibi isimler kızlarda öne çıkar iken günümüzde, dini hassasiyetlerle seçilmiş isimlerine yanına modern olarak kabul edebileceğimiz ikinci bir isim seçilerek her iki yönden de istekler karşılanmış olmaktadır. ww.bebekisimleri.org sizlere geniş isim sözcüğü sunarak başarı ile isim oluşturmanıza yardımcı olacaktır.