Katy Perry Dark Horse ft. Juicy J

Gerçek adı Katheryn Elizabeth  olan şarkıcı Katy Perry indir ilk olarak sahne adını Katy Hudson olarak kullanmıştır. Küçük yaşta müzik hayatına başlayan Perry, ilk olarak babasının papazlık yaptığı klişenin korosunda çalışmaya başladı. Uzun yıllar koruda görev aldıktan sonra ilk olarak 2001 yılında başarısızlıkla sonuçlanan ve çok fazla ilgi görmeyen albümünü piyasaya çıkardı. 2007 yılında yeni anlaşma yaptığı firma ile de bugün ki ismini kullanmaya başlamıştır.

katty perry


2008 yılında Katy Perry yayınladığı albümde “One of the boys” isimli şarkısı ile ününe kavuşmuştur. İkinci stüdyo çalışması olan bu albüm, Avrupa müzik listelerinde ilk ona girmeye başarmıştır. 009 yılında ise ününe ün katmak amacı ile ilk Dünya turnesine çıkan şarkıcı bu turnenin adına da “ Hello Katty Tour” adı verilmiştir. 2013 yılının Mart ayında üçüncü albüm çalışması ile sevenlerinin yüzünü güldüren başarılı sanatçı yine beklediği ilgiyi yakalamayı başarmıştır. Genel bir değerlendirme yapıldığı zaman Peryy,  önemli bir müzik listesinde art arda elli hafta aralıksız olarak ilk onda kalmayı başaran ilk sanatçıdır. Ayrıca 2012 yılında Grammy ödüllerinde ayrı sekiz daldan adaylığı da bulunmaktadır.

2014 yılında Juicy J ile beraber seslendirdiği Katy Perry Dark Horse indir adlı müzik parçası çekilen klip sayesinde çok fazla konuşuldu. Klibin tepki çekmesi şarkının başarısını olumsuz olarak etkilemedi ve müzik listelerinde ilk beşe kadar yükseldi. Dark Horse adlı parça Katty Perry’in dördüncü stüdyo albümüne ait bir çalışmadır. Hareketli parçanın klibinde Eski Mısır konulu bir video hazırlanmış ve klip içerisinde ki bir görüntüden dolayı kaldırılması için imza kampanyaları düzenlenmiştir. Dikkat çeken bu şarkıyı mp3-indir.orh adresi sayesinde ücretsiz olarak bilgisayarınıza kaydedebilir ve dilediğiniz kadar online dinleyebilirsiniz.