itunes ile iphone format atma sıfırlama

Bu yazımızda arama motorlarında en çok aranan konulardan biri olan iphone nasıl format atılır , itunes ile format nasıl atılır, iphone usb ile format atma konusuna değineceğiz.

İphone nasıl format atılır adım adım :

  1. Öncelikle bilgisayarınızda ( Mac ve Windows ) Itunes sürümünün en güncel sürüm olup olmadığını kontrol edin. Eğer son sürüm değilse format atmadan size hata verecektir.
  2. Yedek almak istiyor iseniz önce Itunes telefon ekranından yedek alınız.
  3. Format atmak için iPhone’umu Bul özelliğini kapatmanız gerekmektedir. Telefonunuzun Ayarlar -> Icloud sekmesinden Iphone’umu Bul özelliğini deaktif hale getirin.
  4.  Windows veya Mac bilgisayarınızda Itunes’u açın.
  5. Usb kablosu ile cihazınızı ( Iphone , Ipad veya Ipod ) bilgisayarınıza bağlayın.
  6. Bu bilgisayar’a güvenilsin mi ? Uyarısı alırsanız Evet diyerek devam edin.
  7. Itunes’da üst sol menü yanında telefonunuzu görebilirsiniz. Buradan telefonunuzu seçin.
  8. Özet bölmesine girin. Sağ ekranda Güncelle ve Iphone’a Geri Yükle butonlarını göreceksiniz. Iphone’a Geri Yükle seçeneğini seçin.
  9. Son ekranda bir pop up ekran açılacaktır. Burada verilerinizin hepsinin silineceğini söyleyen bir uyarı penceresidir. Geri yükle seçeneğini seçin.
  10. Bu aşamadan sonra Iphone geri yükleme adımlarına başlayacaktır. Bu süre zarfında telefonunuzun sıfırlanması için bekleyin.

Evet tüm adımlar bu kadar. Gördüğünüz gibi Iphone format atmak ve sıfırlama işlemi Itunes ile çok basit. Benim de işime çok yarıyor siz de kolay bir şekilde kullanabilirsiniz.

Iphone geri yükleme, Iphone format atma, Iphone format nasıl atarım, Itunes ile Iphone sıfırlama.