İphone Zil Sesi Yapma

Iphone ilk olarak hayatımıza 2007 tarihinde girdi ve geçen 11 koca senede de yükselişine devam etti. Her yaş grubundan müşteriye sahip olan Apple markası Steve Jobs tarafından kuruldu. Peki, sizce şuanda dünya genelinde aktif olarak Iphone kullanan kaç kişi vardır? İnanın bu sayıyı net olarak bilmek oldukça zor. Çünkü dünya genelinde her 1 saniyede sayısız Iphone satılmakta.

Iphone kullanıcıları için telefon çaldığında kullanılacak zil sesleri pek çok çeşit içermektedir. Dileyen kişi bu sayısız seçenekten birinden yararlanarak kendi zevkine uygun bir zil sesiyle telefonunu kullanabilir. Ancak biz bu yazımızda daha farklı şeylerden hoşlanan kullanıcılara yardımcı olmak için buradayız. Örneğin radyoda bir şarkı duydunuz ya da YouTube’da bir şarkı dinlediniz ve çok beğendiniz. Telefonunuz çaldığında da bu müzik sesini iphone zil sesi yapma isteğiniz için size bir kaç yöntem sunacağız.


1.yöntem; Kredi kartınızı App Store sistemine ekledikten sonra, belirli bir ücret karşılığı store üzerinden istediğiniz şarkıyı indirebilirsiniz. Şarkıyı telefonunuza indirdikten sonra ayarlar, sesler ve en son  zil sesi sekmesinden indirdiğiniz müziği zil sesi ya da iphone zil sesi değiştirme yapabilirsiniz. Bu en basit ve ama diğer yönteme göre daha pahalı bir yoldur. App store ‘un ücretli uygulamalarından herkesin haberi vardır öyle değil mi?

2.yöntem; İtunes üzerinden müzik eşleştirme. Bu yöntemi bilgisayardaki bir müziği telefonunuza atarak zil sesi yapabilirsiniz. Bu yöntem diğer yönteme göre biraz daha meşakkatli olsa da kesinlikle diğer yöntemden daha ucuzdur. Tek ihtiyacınız olan bir internet bağlantısıdır.