Iphone Format nasıl Atılır

Çeşitli ihtiyaçlardan dolayı oluşabilecek iphone reset atma işlemi çok basit birkaç adımdan oluşmaktadır. Adımların tümü eksiksiz olarak yerine getirilirse reset atma işleminiz sorunsuz bir şekilde tamamlanacaktır. Öncelikle bu işlemler için şarjınızın en az yüzde 50 olması gerekmektedir. 

Aynı zamanda resetleme işlemlerinde telefonunuzdaki tüm veriler silinecektir. Bu sebeple telefonunuzu işlem öncesinde yedeklemelisiniz. Tam bir reset işlemi istiyorsanız öncelikle ayarlar bölümüne gelin. Buradan genel kısmını seçerek sıfırlama seçeneğine giriş yapın. Karşınıza çıkacak olan “tüm içeriği ve ayarları sil” bölümüne tıklayarak telefonunuzun yeniden başlamasını bekleyin. Telefonunuz açıldığında ilk aldığınız gün olduğu gibi sizden kurulum istenecek. Çeşitli dil, wifi ayarlarınızı yaparak sorunsuz bir şekilde cihazınızı kullanabilirsiniz. 


Eğer içerik ve ayarları silmeden iphone format atma işlemini gerçekleştirmek isterseniz, aynı şekilde “ayarlar, genel, sıfırlama” adımlarını takip edin. Buradan “tüm ayarları sıfırla” kısmını seçin. Bu işlem sonucunda telefonunuz içerik ve ayarlarınızı silmeden sıfırlama işlemini gerçekleştirecektir. Bunların dışında iphone format nasıl atılır diyorsanız İtunes üzerinden yazılım yüklemesi yapabilirsiniz. Bu işlem de telefonunuzu sıfırlamanıza yardımcı olacaktır.