IOS platformu için Önemli Dualar Uygulaması

Mobil teknoloji ve uygulamalarda yaşanan hızlı büyüme ve gelişme sayesinde neredeyse her alanda mobil uygulama bulmak artık mümkün. İslami açıdan da bakacak olursak dualar ve dini konular üzerine yazılmış gerek Android gerekse IOS platformu üzerinde birçok uygulama yer alıyor. Uygulamalar sayesinde cep telefonlarından çok basit bir şekilde uygulamalara tıklanarak birçok konu üzerinde bilgi almak ve öğrenmek için kullanıcıların tek yapması gereken uygulamalara giriş yapmak.Bu yazıda da bu uygulamalardan biri olan ve Ios işletim sistemi için geliştirilmiş ” Önemli Dualar “ adlı uygulamayı tanıtacağız. Bu uygulama içeriğinde Kur’an’ı Kerim içerisinde yer alan birçok dua yer almaktadır. Bu dualar arasında Bereket duası, borç duası, istiğfar duası ve iftar duası gibi duaları telefonunuzdan sadece bu uygulamaya girerek okuyabilir ve öğrenebilirsiniz. Duaların Arapça yazılış ve okunuşunu inceleyerek istediğiniz duaya basit bir şekilde ulaşabilirsiniz.


Ios - Önemli Dualar Uygulaması
Ios – Önemli Dualar Uygulaması

Dua dinimizde çok önemli bir yeri olan, kulun Rabbinden bağışlanma ve sıkıntılarının gidermesini dilemek üzere yaptığı Allah ile arasındaki en samimi anlardan ve ibadetlerden birisidir. Öyle ki duanın manası ve önemi şu ayet-i kelimelerle daha da anlam kazanıyor:  “Kullarım sana beni soracak olursa, (bilsinler ki) ben, şüphesiz onlara çok yakınım. Bana dua edenin duasını kabul ederim.” (Bakara , 186.ayet) Dua olmadan ibadet de olmaz.  Allahü Teâlâ başka bir ayette şöyle buyuruyor ; “Bana dua edin, sizlere icabet edeyim.”(Mü’min Suresi, ayet: 69) 

Apple ürünleri kullanıcılarının dua konusunda yardımına önemli dualar uygulaması yetişiyor. Iphone ya da Ipad sahipleri uygulamayı aşağıdaki linke tıklayarak indirebilirler ve cep telefonlarından dualara ulaşabilirler.

Uygulama linki : https://itunes.apple.com/tr/app/onemli-dualar/id891147446