IOS 7.1.2 güncellemesi ne zaman

Apple IOS 7.1.2

Bilindiği üzere Apple firması IOS 7 sürümünü 2013 yaz aylarında çıkarmıştı ve gerçekten çok sevilen ve kullanışlı bir güncelleme olmuştu. IOS 7 görünüş bakımından da eski IOS sürümlerine göre farklılık göstermişti, bazı kullanıcılar açısından bu çok beğenilse de beğenmeyen kullanıcılar da vardı. Yeni arayüzde ikonlar daha belirgin ve yumuşak görünüşlüydü.

IOS 7.1.2 güncellemesi


IOS 7’nin Iphone 4 ve sonrası modellere gelmesi ise oldukça şaşırtmıştı, çünkü IPhone 4 tek çekirdekli ve 512 mb ramli bir telefon. Ardından doğal olarak sorunlar ve şikayetler meydana gelmeye başladı. Iphone 5S’te de benzer sorunlar vardı. Bunların ardından iki telefon için de tekrar güncellemeler yayınlandı ve bu güncellemeler sayesinde optimize sorunları büyük oranda giderildi.

Apple geçtiğimiz mart ayında 7.1 güncellemesini yayınladı. Ardından küçük sorunları gidermek amaçlı nisan ayında IOS 7.1.1 güncellemesi yayınlandı. Bu güncelleştirmelere bir yenisinin de 7-14 gün içerisinde gelmesi gerekiyor ki bu sürüm 7.1.2 sürümü olacak. IOS 8 öncesinde belki de hazırlama  evresi güncellemesi diyebiliriz. Apple’ın eski nesil telefonlarına destek vermesi ve güncellemeleri esirgememesi de oldukça  güzel bir durum. Samsung bu konuda malesef aynı çizgiyi yakalayamadı.

IOS 7.1.2 güncellemesini içeriği ise tasarım yönlü değil yazılımsal yönlü olacak. Ancak büyük bir değişiklik gelmeyeceği düşünülüyor.

  • Apple e-posta şifremelesi
  • iMessage hatalarının düzeltilmesi
  • Yazılımsal çeşitli küçük problemlerin çözümü ve giderimi

Kısaca bu güncellemenin telefonlardaki kararlılık üzerine geleceğini belirmek pek de yanlış olmaz.