İnstagramda Takip Ettiklerim Artıyor

Son yılların en popüler fotoğraf paylaşma uygulaması olan İnstagram kullanıcı sayısı 2 milyona ulaşmıştır. Her geçen gün artan kullanıcı sayısı ile akıllı telefon ve tabletlerde indirilecek uygulamalar arasında ilk sırayı almaktadır.

İnstagram üzerinden takipçi sayısını arttırmak için kullanılan takipçi kasma uygulamaları cihazlara indirilerek takipçi sayısının artmasını sağlıyor. Bir yandan takipçi artarken diğer yandan da takip edilen profil sayısı artmaktadır. Takipçi kasma programları karşılıklı takip yapılması için oluşturulan uygulamalar olduğundan İnstagram üzerinden bu uygulamalar kullanıldığında takip edilmeyenler ya da takibe kendi isteği ile alınmayanlar çıkabilir.


Takipçi kasma uygulaması kullanan kişilerin İnstagramda takip ettiklerim artıyor şeklinde sıkıntıları ortaya çıkmaktadır. Takipçi edineyim derken takip edilenler arttığı için sıkıntı olabiliyor. Bu durum karşısında ilk iş takipçi kasma uygulamasının kaldırılması sorunu ortadan kaldırabilir. Uygulama kaldırma işleminden sonra İnstagram üzerinden takip edilen kişiler ve takipçiler artışı duracaktır.

Tercih edilen uygulamaların bir süre sonra İnstagram hesabının kapatılmasına sebep olduğu unutulmamalıdır. Hesabın İnstagram tarafından kara listeye alınarak kapatılmasını engellemek için bu tarz uygulamaların kullanılmaması daha güvenli olacaktır.