Instagram Takipçi nasıl arttırılır ?

Instagram uygulaması herkesin bildiği gibi ücretsiz bir fotoğraf paylaşma uygulamasıdır. Uygulama ilk piyasaya çıktığında sadece IOS işletim sistemli Iphone, Ipad ve Ipod Touch için kullanılabiliyordu. Ancak 2012’de Android için yayınlanmasıyla birlikte ve aynı yıl içerisinde Facebook’un satın almasıyla birlikte büyük bir sükse yaparak patlama gerçekleştirdi. Şu anda Android için 100 milyon ile 500 milyon , Apple ürünleri içinde de 200 milyon üzeri indirilme bandında yer alıyor. Yani akıllı telefon sahiplerinin büyük bir bölümünün instagram hesabı bulunuyor.

Instagram uygulaması, Facebook ile entegreli çalışabiliyor. Bu sayede Facebook arkadaşlarınız ilk uygulamayı kurduğunuzda instagram takipçiniz olabiliyor. Paylaştığınız fotoğraflar da uygulamayı bağladığınızda Facebook profilinizden yayınlanabiliyor. Ünlülerin de günlük yaşamlarını Instagram’da paylaşmaya başlaması ve fotoğrafları efektler ile paylaşabilmesi özellikleri instagramı takip eden sayısında büyük artışın en önemli nedenleri arasında yer alıyor.


Artık Instagram öyle bir hale geldi ki birçok firmanın ya da internet sitesinin bile instagram hesapları var ve bu hesaplar üzerinden yapılan reklamlar ve paylaşımlar oldukça olumlu sonuçlar vermekte. Ancak yeni açılmış bir instagram hesabı, fazla bilinmiyorsa ve bu sektörde yeni ise instagram takipçi arttırma için uzun süre beklemesi ve çok sayıda paylaşım yapması gerekiyor. Instagramda ne kadar takipçiniz varsa ve bu takipçiler ne kadar aktifse geri dönüşler o kadar sağlam oluyor.Bu yüzden bazen Instagram takipçi hilesine başvurmak gerekebiliyor. Aslında tam olarak hile demek de doğru olmaz. Başlangıç için ya da takipçilerinizin daha fazla görünmesi için takipçilerinizi belli bir ücret karşılığı arttırarak daha aktif bir hesaba sahip olabilirsiniz.

Şunu unutmamak gerekir ki, günümüzde sosyal medyanın gücü yadsınamaz bir büyüklüktedir.