İnstagram Hikayesine Nasıl Bağlantı Link Verilir

Dünya’da çok popüler hale gelen Instagram, son zamanlarda geliştirdiği birçok özellikle uygulamasını çok daha kullanılır hale getirdi. Boomerang, Mentions özellikleri ile çok eğlenceli hale gelen Instagram’da Stories özelliği de çok beğenileceğe benziyor. En son Snapchat’ten ilham alarak uygulamaya koyduğu hikaye özelliği ile Instagram, kullanıcılar tarafından çok beğenildi.

Instagram Hikaye Özelliğini Kullanmak

Son güncellemeyle Instagram hikaye özelliği özellikle şirketler için reklam amacıyla kullanılabilmektedir. Yerinde ve doğru kullanıldığı zaman şirketlere kazanç sağlayabilecek bu uygulama ile çok kısa süreli video veya fotoğraf paylaşabileceğiniz hikaye özelliğinde artık bağlantı adresi vermek de mümkün. Instagram hikaye bölümündeyken paylaşılan hikayeyi parmağınızla yukarı kaydırmanız veya en altta yer alan Diğerlerini Gör butonuna basmanız sonucunda ilgili sitenin bağlantı adresi ekrana gelecektir.

Şu an sadece onaylı hesaplar için kullanılabilen bu özellik zamanla tüm Instagram hesaplarında aktif hale gelebilecek. Uygulamada yer alan bu linklerin aktif hale getirilmesi ile özellikle alışveriş markaları çok sevineceğe benziyor. Bazı markalar Instagram hikaye özelliğini kullanarak reklam yapmaya başladı bile.