İnstagram Hesabını Kalıcı Olarak Silme

Sosyal medya ortamlarının milyonlarca kullanıcıya ulaşmasıyla beraber neredeyse hepimiz, istediğimiz bilgilere ve karşımızda bulunan kullanıcıların sosyal hayatlarına kolaylıkla dahil oluyoruz.

Özellikle ınstagram gibi sosyal uygulamaların özelliklerinden olan fotoğraf paylaşma ve canlı yayın yapma özelliği sayesinde hız kesmeden popülerliğini başarıyla korumayı başaran ınstagram uygulamasının kullanıcılarının artmasıyla beraber, dilediğimiz anların fotoğraflarını ve canlı yayınlarını karşımızdaki kimliği çoğunlukla belirsiz olan tanımadığımı kullanıcılara gösteriyoruz. Hal böyle olunca, bu durumdan rahatsız olmaya başlayan ınstagram kullanıcılarının aradıkları sorulardan birisi olan instagram hesap silme oranı da artıyor.


Pek çok insanın hatta dünya nüfusunun yarısından daha fazla kullanıcıya erişmeyi başaran ınstagram için, instagram hesabını kalıcı olarak silme seçeneğine ulaşmanız fazlasıyla kolay. Instagram hesabınızı kalıcı olarak silebilmeniz için yapmanız gereken tek şey sosyal medya arama butonlarından birine ınstagram hesabı sil yazmanız gerekiyor. Bunun ardından karşınıza çıkacak olan arama kriterlerinden birisini seçmeniz gerekiyor.

İnstagram hesabınızı silmek için aşağıdaki linke tıklayın ve hesabınızı neden silmek istediğinizi seçerek işleme devam edin.

https://www.instagram.com/accounts/remove/request/temporary/
Karşınıza çıkacak olan ınstagramın sayfasına şifreniz ve kullanıcı adınızla beraber giriş yaptıktan sonra, hesabınızı silme nedeninizi belirtin ve işlemi onaylayın. Bu aşamadan sonra ınstagram hesabınızı kalıcı olarak silmiş olacaksınız.