instagram hesabı dondurma

İnstagram hesabınızı tamamen silmeden geçici olarak kapatmak istiyorsanız artık bu mümkün. Temmuz 2015 tarihinden itibaren instagrama hesap dondurma özelliği de eklendi. 

İnstagram hesabını sadece kısa bir süreliğine kullanmamak istiyorsanız hesabı silmek yerine instagram hesabı askıya al yöntemi daha uygun olacaktır. Daha önce instagramın hesap silme özelliğinin nasıl kullanıldığını bilenler aynı yöntemleri kullanarak instagram hesabı dondurma işlemini de gerçekleştirebilirler. İnstagram hesabınızı dondurabilmek için hesabınıza bilgisayardan giriş yapmanız ya da telefonunuzun tarayıcısı üzerinden instagrama ulaşmanız gerekmektedir.


Daha sonra profil sayfasını açmak gerekmektedir. Burada profili düzenle butonu bulunmaktadır oraya tıklamak gerekiyor. Profili düzenle butonuna tıkladığımızda yeni bir sayfa açılacak. Açılan bu yeni sayfanın sağ alt kısmında hesabı dondurma linki bulunuyor. Bu linke tıkladıktan sonra size instagramı neden kapatmak istediğinizle ilgili seçenekler sunulacak. Bu seçeneklerden birini tercih ettikten sonra instagram şifrenizi soracaklar.

İnstagram şifrenizi de yazıp onayladıktan sonra instagram hesabı dondurma işlemi tamamlanmış olacak. Hesabınızı yeniden kullanmak isterseniz telefonunuzun instagram uygulaması üzerinden her zaman ki gibi giriş yapmanız yeterli olacak.