Hazal Filiz Küçükköse Kimdir Nereli Boyu Yaşı Kilosu

Gündemde yer alan bir oyuncu olan Hazal Filiz Küçükköse için Hazal Filiz Küçükköse kimdirHazal Filiz Küçükköse nereliHazal Filiz Küçükköse boyu yaşı kilosu nedir? gibi sorular ünlü oyuncunun hayranları tarafından merak edilmektedir.

Hazal Filiz Küçükköse, 9 Şubat 1988 yılında dünyaya gelmiş bir oyuncudur. Hazal Filiz Küçükköse bir akdeniz şehri olan Mersinlidir. Yaşar ve Aliye Küçükköse’ nin kızları olan Türk oyuncu 1.72 cm boyundadır. 29 Yaşındaki güzel oyuncu 56 kg ağırlığındadır. Lise öğrenimini Ankara’da tamamlayan oyuncu, üniversite lisans eğitimi tercihini Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji bölümünden yana kullanmış ve Kırıkkale’de eğitim almıştır. Ankara Üniversitesinde de Fen Edebiyat Kimya lisans eğitimini tamamlamıştır.  Üniversitede iken aynı zamanda özel oyunculuk ve modellik eğitimi alarak oyunculuk kariyerinde ilerleme kaydetmiştir.


Güzel oyuncu, Deniz Yıldızı dizisi erkek oyuncularından Tuan Tunalı ile 2004 yılında dünya evine girmiştir. Çeşitli dizilerde rol alan oyuncu ilk olarak 2009 yılında Gözde karakteriyle yönetmenliğini Gürsel Ateş ve Gülşen Uğur Erişti ’nin yaptığı Deniz Yıldızı dizisinde seyirci karşısına çıkmıştır. Daha sonraları Kalbim Seni Seçti, Uçurum, Günahkar, Beni Affet, Ustura Kemal ve Zeynep karakteriyle başrolünü Burak Özçivit’in oynadığı, yönetmenliğini Hilal Saral’ın yaptığı Kara Sevda dizisinde oyunculuk yapmıştır.

Son olarak temmuz 2017 senesinde Cemal Şan yönetmenliğinde çekilen Rüya dizisinde Elif Ardalı karakterinin vücut bulmasını sağlamıştır.