Flappy Bird marketten kaldırıldı.

Herhalde son zamanlarda Flappy Bird oyununu duymayanınız yoktur. Bir anda büyük bir patlama gerçekleştiren bu oyun ücretsiz oyunlarda ilk sırada yer alıyordu. Oyunun yapımcısı oyunu marketten kaldıracağını birkaç gün önce twitter hesabından duyurmuştu. Şuanda Google Play Store’a girildiğinde oyunun kaldırıldığını görebilirsiniz. Oyun kaldırılmasına rağmen 10 milyondan fazla bir indirme sayısına ulaşmıştı ki bu gerçekten bir uygulama için müthiş bir rakam.


Vietnamlı Dong Nguyen kaldırılma nedeni olarak ise bu oyunun insanların kafa dağıtması için geliştirdiğini ancak bu derecede bağımlılık yapan bir oyun olarak geliştirmek istemediğini belirtti. Günde 50000 $ kazandığı iddia edilen Dong Nguyen bu meblayı tam açıklamadı ancak büyük bir miktar kazandığını söyledi. Nguyen oyunu insani nedenlerden dolayı kaldırdığını belirtti ve üzerinde büyük bir medya ve fan baskısı hissettiği için bunaldığını açıkladı. Yani kısaca oyunu bağımlılık yaptığı için kaldırdı.

Oyunun Mario ile benzerliği nedeniyle kaldırıldığı iddiası ise devam ediyor. Oynayanların bildiği üzere kuşun arasından geçtiği tüpler Mario oyunundaki tüplere benziyor ve Nintendo’nun bu nedenle dava açacağı söylentileri yayılmaya başlamıştı.