Finans Eğitiminde Uzmanların Adresi: IBS Türkiye

1950’li yıllardan bu yana hayatımızın bir parçası olan finans kavramı, bir işletmenin ihtiyaç duyduğu fonların uygun şartlarda sağlanması ve etkin bir şekilde kullanılması ile alakalı olan faaliyetler bütünü olarak açıklanmaktadır.

Finans yönetimi işletmede kullanılacak fonların sağlanması ve yönetilmesi ile ilgilidir. Dolayısı ile işletmelerin çok önemli bir parçasıdır ve organizasyonun devamlılığı bakınından hayati öneme sahiptir. İktisat ve muhasebe bilimlerinin özel bir alanı olarak kabul edilen finans birimleri, işletmelerin yatırımlarında başarılı olmalarını sağlayacak maddi gelir ve giderlerinin mantıklı idare edilmesini sağlamaktadır. Bu hali ile başlı başına bir bilim dalı olarak kabul edilen finansal yönetim kavramı, günümüzde son derece önem verilen bir birim halini almıştır.

ibsturkiye


Firmalara değer yaratacak, fayda sağlayacak girişimleri maddi açıdan yöneten finans birimi, maliyetlerin fayda sağlama oranlarını baz alarak işletmenin gelecek yatırımlarını da planlayarak yönetmektedir. Bu nedenle tipik bir şirkette finansal yöneticinin sahip olması gereken birkaç önemli vasıf bulunmaktadır. Öncelikle iyi bir finansçının analiz yapabilme yeteneğine sahip olması gerekmektedir. Ayrıca yaptığı analizleri doğru biçimde yorumlayarak plan yapabilecek kapasiteye de sahip olmalıdır. Bu nedenle günümüzde birçok kişi, finans eğitimi alarak kariyerine 1-0 önde başlamayı seçmektedir.

Kariyerini finans sektöründe faaliyet gösteren bir firmada ya da herhangi bir işletmenin finans biriminde şekillendirmek isteyen kişilere profesyonel eğitimler sunan IBS Türkiye, mikro sertifika programları sayesinde kursiyerlerini iş dünyasının gerçekliğine hazırlamaktadır. Dört hafta süren eğitim programı boyunca teorik ve uygulamalım eğitimlerden geçen kişiler, finanasal planlama ve finansal analizlerde stratejik kararlar alabilme konularında uzman eğitmenler tarafından eğitilerek sektöre hazırlanırlar. Eğer siz de finansal yönetim alanında kendinizi geliştirmek ve kariyer basamaklarını hızla tırmanmak istiyorsanız, mutlaka IBS Türkiye’nin mikro sertifika programlarından yararlanmalısınız.