Facebook WhatsApp’dan gönder Özelliği

Facebook WhatsApp’ı satın aldıktan sonra geliştirmeye devam ediyor. Bildiğiniz üzere WhatsApp yakın zamanda çeşitli güncellemeler aldı. Bu güncellemeler ile görsel ve işlevsel artık daha hoş ve kullanıcı odaklı bir uygulama haline dönüştü. Peki nedir bu “WhatsApp’tan gönder” özelliği ?

facebook whatsappı aldı


Artık Facebook üzerinden WhatsApp’a mesaj göndebilecek. Dünyanın en çok ziyaret edilen sitelerinden biri olan ve Android platformunun en çok indirilen uygulamalarından olan WhatsApp artık senkronize çalışacaklar. V31.0.0.7.13 sürümünün yayınlanması ile artık bu özellik kullanılabilecek. Facebook’a kayıt olduğunuz numara ile WhatsApp’ta kullandığınız numaranın aynı olması durumunda “WhatsApp’tan Gönder” seçeneği ile mesajlarınız artık direk telefonlara gönderilecek.

WhatsApp Web’den hemen sonra böyle bir özelliğin gelmesi açıkçası beni şaşırttı. Ancak bence oldukça tutulacak ve kullanılacak bir özellik olacak çünkü bilgisayarınızda işlem yaparken direk telefonunuzu elinize almadan tek tuşla mesaj atabileceğiz. Bu iki güncelleme daha başlangıç gibi duruyor. İlerleyen zamanlarda WhatsApp’ın çok daha farklı özelliklere bürüneceği belli.