Facebook Kalp İşareti Nasıl Yapılır

kalp nasıl yapılıyor klavyede,facebook kalp işareti yapma…

Facebook Kalp İşareti Nasıl Yapılır 

Facebook 2004 yılından itibaren hayatımızda olan bir sosyal paylaşım sitesidir. İnsanların tanıdıkları ya da bu platform tarafından yeni tanıştıkları insanlarla iletişim halinde kalmalarını veya kendi sevdikleri şeyleri paylaşarak diğer insanların da görmesini sağladığı paylaşım sitesidir. 2004 yılından günümüze kadar sitede pek çok değişiklikler, yeni yeni eklemeler yapılmıştır ve hala devam etmektedir. Bunlardan bir tanesi de çeşit çeşit olan facebook simgeleridir.

Facebook’da Simgeler 


Facebook’da belli başlı simgeler kullanılır ve sözcüklere ihtiyaç olmadan da bazı düşünceler aktarılır. Bu simgelerin çoğu klavyede tek tuş olarak bulunmaz, klavye de belli kombinasyonlar yapmayı gerektirir. Bu simgelerden biri kalp simgesidir. Kalp nasıl yapılıyor klavyede diye merak edenler için Facebook’da kalp simgesi klavyede shift ve z harf tuşunun arasında bulunan ” < ” küçüktür sembol tuşunu ve ” 3 ” rakam tuşunu bitişik olarak yazmakla oluşur.

Facebook kalp işareti yapma işte bu kadar basittir. Öncelikle Facebook sosyal paylaşım sitesine üye olmalı ardından da bu işlemi gerçekleştirerek sevdiğiniz kişilere ya da beğendiğiniz paylaşımlara kolaylıkla kalp sembolünü yapabilirsiniz. 

Kalp sembolu diğer Facebook sembolüne göre farklıdır. Diğer sembollerin çoğu sarı renkli iken kalp sembolü bildiğimiz üzere kırmızı renkli olmaktadır. Kalp sembolü nasıl yapılıyor öğrenenler bundan sonra Facebook’da diledikleri kadar kalp sembolü yapabilir, bunun da asla bir kullanım ve uygulama sınırlaması yoktur. Dilediğiniz kadar kullanmanız mümkündür.