Facebook Kalıcı Hesap Silme (Resimli Anlatım)

Hepimiz artık birer sosyal medya kullanıcısıyız. Instagram, Snapchat, Facebook, Twitter ve daha bir sürü sosyal medya programları ve siteleri hayatımızda oldukça fazla yer kaplıyor. Ancak bazen sosyal medya sitelerindeki hesaplarımızı kapatmak istiyoruz ve nasıl yapacağımızı bilmiyoruz. İşte bunun için bir yazı dizisi hazırlamaya karar verdik. Sosyal medya sitelerinden hesaplarınızı nasıl sileceğinize dair yazılarımızı sitemizde Hesap Silme bölümünde bulabileceksiniz.

Konuyu fazla dağıtmadan Facebook Hesap Silme ile başlayalım. Facebook hesabınızı geçici veya kalıcı olarak silebilirsiniz. Ancak genelde geçici olarak silmenizi tavsiye ediyoruz çünkü hesabını kapatanların çok büyük bir çoğunluğu Facebook’a geri dönüyor :)

 Facebook Kalıcı Olarak Hesap Silme

Facebook hesabınızı kalıcı olarak çok kolay bir şekilde silebilirsiniz. Hesabınızı silmek için aşağıdaki adımları takip edin.


  1. Öncelikle Facebook hesabınıza giriş yapın ve aşadaki linki tarayıcınıza yapıştırın.
  2. https://www.facebook.com/help/delete_account
  3. Bu link facebook’un hesap silme linkidir.
  4. Bu linke girdiğinizde aşağıdaki gibi bir bölüm göreceksiniz.
  5. Ardından yeni bir pencere açılacak ve şifreniz ile doğrulama kodunu girmenizi isteyecek.
  6. Tüm işlem bu kadar ! Bu adımlardan sonra artık Facebook hesabınız silindi.

Facebook Hesap Silme Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Facebook hesabınınız silindiğinde 14 gün hesabınız geçici olarak dondulurur. Eğer bu 14 gün içerisinde hesabınıza tekrar giriş yaparsanız hesabınız aktif hale gelir ancak hesabınıza 14 gün boyunca giriş yapmazsanız hesabınız kalıcı olarak silinir.
  • Hesabınız silinme işlemine girdiğinde arkadaşlarınız sizi göremez ve profilinize giremez.
  • Kalıcı olarak silinen hesaplarda geri alma işlemi yoktur.

Facebook Hesap Silme hakkında ve bu yazımız hakkındaki görüşlerinizi aşağıdaki mesaj bölümümüzü kullanarak yazabilirsiniz. Herhangi bir sorun ile karşılaştığınızda da aşağıdaki mesaj bölümümüzü kullanabilirsiniz.