facebook hesap silme

Dünyanın kullandığı sosyal paylaşım sitesi olan Facebook birbirinden eğlenceli oyunlar, resim, video paylaşımı arkadaşlarınızla sohbet için birçok imkânın bulunduğu bir paylaşım sitesi olarak bilinir. Arkadaşlarınızla sohbet yeni arkadaşlıklar ve dostlukların kurulduğu Facebook dan bir gün sıkılabilirsiniz ve bir gün hesabınızı kalıcı olarak silmek isteyebilirsiniz.

Bu işlemi Facebook hesap silme nasıl yapılır? Bunu kısaca özetlersek; hesap sildiğinizde yönetici olduğunuz grup vs. bunların da silinebileceğini göz ardı etmeyin. Sayfanın kapanmaması için yedek bir yönetici eklemeniz sayfanın kapanmamasını sağlayabilir.

Facebook Hesabı Nasıl Silinir?  


Öncelikle uygulama ayarlarınızı açın uygulamaların yanındaki çarpıdan tüm uygulamalar olmak üzere kaldırın. Eğer uygulamaları silmezseniz hesap kapanmaz. Uygulamalar silindikten sonra hesabımı sil kısmına tıklayarak işlemi sonlandırın 2 hafta hesabı açmazsanız kalıcı olarak Facebook hesabı nasıl silinir. En son yapmanız gereken işlem açılan pencerede güvenlik kodu ya da şifrenizi yazarak tamamı tıklayarak işlemi sonlandırmanız ile çıkış yapabilirsiniz. 

2 hafta geçmeden hesabınızı açarsanız hesap tekrardan aktifleşebilir bunun için kararınızda iyice düşünerek kalıcı hesap silme işlemini silin aksi halde hesabınızı tekrar açamazsınız.