En ilginç akıllı telefonlar

Bildiğiniz gibi akıllı telefonlar son yıllarda inanılmaz bir yükseliş gerçekleştirdi ve firmalar adeta birbirleriyle yarışırcasına farklı özellikli modeller üretiyolarlar. Gerek görüntü yönünden, gerekse özellik yönünden birçok değişik model piyasada bulunuyor. Özellikle Samsung, LG ve Motorola gibi büyük firmalar bu tarz işlere imza atıyorlar. Sizin için birkaç tane telefon modelini inceledik.

Bükülen Telefon : LG G Flex

Akıllı telefonlar birçok farklı teknik özelliklerle karşımıza çıktılar. İşlemcileri değişik olan, Ram kapasiteleri farklı olan, dokunmatik özellikleri farklı olan. Ancak bunların hepsi teknik özellikleri farklı olsa da dış görünüm bakımından aynı düz hatlara sahipti. LG G Flex modeli ile kullanıcılara bambaşka bir telefon sundu. Bükülebilen telefon ! Evet bu telefon bildiğiniz bükülebiliyor. Kavisli bir telefon modeli, ne kadar bükerseniz bükün kasası kendisini yeniliyor ve tasarım yönünden hiçbir handikapı kalmıyor.

Lg g flex bükülen telefon

Çift Ekranlı Telefon : 


Çift ekranlı telefonlar ilk olarak MWC 2014 fuarında kullanıcılara tanıtıldı. Bu telefonların iki tarafında da ekran bulunuyor ve bu şekilde telefonu kullanabiliyorsunuz. Bu telefonun özelliklerine kısaca değinecek olursak ;

  • 5 inçlik Full Hd ön Amoled Ekran
  • 4,7 inçlik qHD arka ekran,
  • 2,3 Ghz s800 işlemci

gibi teknik özellikleri bulunuyor.

Bu telefon ile ilgili değinmemiz gereken en önemli özelliklerden birisi arka ekranın her uygulamayı tam olarak çalıştırmaması. Yani ön ekranda 3d bir oyun oynarken arka ekrandan da Facebook, Twitter gibi uygulamaları açabilirsiniz ancak oyun oynayamazsınız. Arka ekranda belli uygulamaların çalıştırılmamasının ana nedeni de telefonu daha işlevsel kılmak.Yotaphone

Çin İşletim Sistemli Telefonlar : 

Geeksphone Revolution, yine MWC ile adı duyulmuş bir akıllı telefon. Bu telefonun en önemliği özelliği çift işletim sistemine sahip olması. İçerisinde hem Android hem de Firefox Os işletim sistemi yer alan bu telefonda işletim sistemleri arasında geçiş yapabiliyorsunuz.

Geeksphone-Revolution