e devlet askerlik durum belgesi

e devlet askerlik,e devlet askerlik sorgula…

Askerliğini tamamlamış ve terhis olmuş veya muafiyet durumu olan yetişkinler e devlet askerlik durum belgelerini kolaylıkla temin edebilirler. Hem sorgulama hem de belgeyi akma sekmesi bulunduğu için işyerleri ve resmi daireler verdiğiniz belgenin geçerliliğini araştırabilir ve belgenizin doğruluğu kanıtlamış olur. 

PTT den resmi kimliğiniz ile alacağınız e devlet şifresi ile web sitesinden giriş yaparak e devlet askerlik sorgulama yapabilir ve askerlik durum belgenizi temin edebilirsiniz. E devlet kullanımı kolay bir web site olup, sizin askerlik şubesine gitmenize gerek kalmadan zaman kazanarak internet aracılığıyla yapabileceğiniz bir işlemdir.


İş başvurularınızda veya bazı durumlarda gerekli olan e devlet askerlik durum belgesi için e devlet web sitesinde kurumlar listesinden Millî Savunma Bakanlığı sekmesini seçerek erişilebilir. Alacağınız bu doküman kişisel evraktır ve sadece kendi e devlet şifreniz ile temin edebilirsiniz.

Teknolojik olarak birçok kolaylığı yaşadığımız günümüzde artık bir yere başvuru yapmadan veya gitmeden de rahatlıkla evraklarınıza ulaşabilir ve işlemlerinizi kısa sürede tamamlayabilirsiniz. İsterseniz acil durumlarda belgenizi kopyalayarak mail yolu ile de ulaştırabilirsiniz.